O chvíli později bylo na domácí střídačce ještě veseleji, to když autor první branky našel v přesilové hře volného Romana Vráblíka, jenž zvýšil už na 2:0. „V úvodních deseti minutách jsme inkasovali dvě branky, což rozhodlo celý zápas," řekl velmi stručně jihlavský asistent František Zeman.

Jihlava však nesložila zbraně a snažila se na dvě rychlé branky domácích odpovědět. Do šancí se však dostávali hosté velmi těžko. Až v úvodu druhé dvacetiminutovky Dukla vážněji zahrozila. Konkrétně to byl Tomáš Čachotský, s jehož střelou i následnou Semanovou dorážkou si však Gába věděl rady.

Byli to tak opět domácí, kteří se prosadili. Po odsezení desetiminutového trestu se budějovická hvězda Josef Straka vrátil akorát z trestné lavice, když dostal Motor výhodu dvojnásobné přesilové hry. A byl to právě Straka, jenž našel na Jána Muchu, jenž z kruhu propálil Kacetla.

Dukla měla v zakončení smůlu, ale jihlavští hokejisté naráželi na výborně chytajícího Gábu. Ten i ve třetí třetině uspěl v souboji s Čachotským, a tak se opakoval scénář ze druhé třetiny, kdy Jihlava po nevyužitých šancích inkasovala v přesilové hře. Opět to byl Mucha, který po spolupráci Straky s Nouzou vstřelil čtvrtou branku Českých Budějovic. „Hráče jsme na zápas připravovali, přesto jsme se nedokázali popasovat s důrazem a agresivitou Budějovic," našel Zeman největší rozdíl mezi mužstvy.

Dalším rozdílem, na kterém se shodli oba trenéři, byl výborný výkon domácího brankáře. „David Gába podal vynikající výkon," pochválil svého svěřence Petr Rosol.

LUKÁŠ ZELENÝ