Jihlavský výběr má za sebou úspěšný pondělní výjezd do Chomutova, kde vyhrál 3:1. Byl tenhle zápas už podle představ trenéra Viktora Ujčíka? „Podle představ byly body, to je super,“ vyzdvihl výhru. „Podle představ bylo vše, co se týče pohybu hráčů a nasazení, vyklekávání střel, obětavosti. Byl tam cítit takový ten zdravý týmový duch. Ještě bych si ale představoval lepší řešení útočných situací a lepší střeleckou produktivitu. Ale my musíme jít krůček po krůčku. Hlavní je, že jsme vyhráli,“ doplňuje.

Dnes čeká doma Duklu zápas s Porubou, kterou přivítá od 17.30. „Je to velmi kvalitní tým. Dívali jsme se na video. Hrají celoplošně nátlakový hokej, mají tam šikovné hráče, musíme být neustále v maximálním střehu,“ má jasno Viktor Ujčík.

A jasno má také v tom, že sílu soupeře prostě jeho svěřenci eliminovat musí. Alespoň tak to podal, protože nebere nic jiného než tři body! „My musíme doma vyhrávat. Tyhle zápasy musíme zvládat,“ tvrdí kouč Jihlavy.

Pomozte při záchraně sbírky historických motocyklů po dědečkovi.
Pomozte při záchraně sbírky historických motocyklů po dědečkovi

Hlavy by prý teď hráči měli mít nastavené také trochu jinak. Úspěch v Chomutově by měl udělat divy. „Co se týče sebevědomí, tak nám to moc pomohlo. Bylo to hrozně znát, že se nám ulevilo, že vezeme tři body. I ta atmosféra druhý den na tréninku byla jiná. Je fajn, že kluci za tu obětavou práci a dostanou taky pohlazení v podobě výhry,“ říká Ujčík.

Dnes se ale hraje doma, takže tlak prý bude také jinačí. „Asi to bude trochu nápor na psychiku, ale tým, který máme, by si s tím měl poradit,“ míní trenér, který se bude muset obejít bez Jiránka, jenž má zlomenou klíční kost. Místo toho ale může počítat s útočným pardubickým pendlem Machačem.

A ještě jedna změna, celkem zásadní. Rozrostl se realizační tým, který v týdnu posílil videokouč a analytik Tomáš Vrábel. „Jsem za to hrozně moc rád. My jsme o tom vedli debatu, i pan Ščerban si uvědomoval, že je takový člověk potřeba, a jsem rád, že se obě strany dohodly. Je to krok, aby se tým posunul dál,“ dodává. (vb)