Povedené čtyři minuty před polovinou zápasu rozhodly o výhře Dukly. Rychlé góly za sebou Skořepy a Chlubny podpořil brzy i Illéš a Jihlavané vyrazili směr čtvrtfinále.

Hosté začali roli favorita plnit na ledě Kozlů hned od začátku. Už po minutě hry projel celým kluzištěm Jiránek a své sólo zakončil přesně. Jenže vzápětí Kolín vyrovnal a mohl se dostat i do vedení. Jenže domácí neproměnili trestné střílení a miska vah se začala překlápět na stranu hostů z Vysočiny.

Illéš ještě do první sirény dostal Duklu do vedení a po zmíněné třígólové smršti už o vítězi utkání nebylo pochyb.

KOLÍN – JIHLAVA 2:8
Branky a nahrávky: 4. Šafránek (Váchal, Z. Král), 33. Husa (Z. Král) – 2. Jiránek, 11. Illéš (Harkabus, Černý), 25. Skořepa (Čachotský), 26. Chlubna (Dundáček, Fronk), 29. Illéš (Zadražil), 45. Illéš (Zadražil), 52. V. Brož (Kolář, Lichanec), 54. Cachnín (Fronk, Jiránek). Rozhodčí: Souček, Pilný – Bohuněk, Štofa. Vyloučení: 10:5. Využití: 0:2. Třetiny: 1:2, 1:3, 0:3.
Jihlava: Žukov - Kolář, Eliáš, Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský, Skořepa, Chlubna – Havránek, Lichanec, V. Brož.