Nahrávám odpočet ...

Dukla touží vrátit sešívaným porážku

Jihlava – Hlavně rychle zapomenout. V neděli neprožili jihlavští hokejisté ideální večer.

5.4.2016

V prvním domácím utkání v baráži Dukla udolala Litvínov v samostatných nájezdech.Foto: Deník/Libor Plíhal

Na Slavii dostali naloženo 0:5 a potvrdili, že se jim zatím v baráži venku vůbec nedaří. Ve dvou zápasech inkasovali jedenáct branek.

Výsledek z Prahy je ale přece jenom částečně zavádějící. Tak ohromný rozdíl ve výkonu obou celků na ledě rozhodně vidět nebyl. „První půlku zápasu jsme odehráli velice slušně," uvedl bezprostředně po utkání asistent trenéra František Zeman.

Dukla měla v první dvacetiminutovce i více šancí. Nedokázala si však poradit s vynikajícím Hylákem v brance Slavie. „Do utkání jsme nevstoupili úplně dobře, i když jsme paradoxně vyhráli první třetinu 1:0. Hodně nás podržel Saša Hylák," netajil ani slávistický asistent Jan Srdínko.

První branka kormidlem utkání otočila. „V první třetině jsme měli šance, abychom dali třeba dva góly. Pak by se zápas možná vyvíjel jinak. Slavia naopak proměnila šance, do kterých se dostala," uvedl později na klubovém webu obránce Tomáš Kaláb.

Po polovině zápasu, pod dojmem narůstající ztráty, už nebyli jihlavští hokejisté tak aktivní a konečný stav se zastavil na pětibrankovém rozdílu.

Po první čtvrtině baráže tak mají zatím poslední Jihlavané na svém kontě pouhé dva body, druhá Slavia šest. V tomto týdnu se ale srovnají „handicapy". Dukla odehraje dva ze tří následujících zápasů doma, Pražané venku.

Prvoligové týmy v baráži zatím získávaly body právě jenom doma. Na řadě by tak měla být dnes Dukla, která přivítá na svém stadionu právě Slavii. „Pojďme jim to vrátit. Věřím, že nás doma poženou lidi a zápas zvládneme," doufá Kaláb.

Jenomže sešívaní se dostali v posledním období do velmi dobré formy. A potvrdit ji budou chtít i na Horáckém zimním stadionu. „Naše domácí vítězství musíme potvrzovat i venku, ideálně hned teď v Jihlavě. Musíme posbírat nějaké body, abychom se drželi s extraligovými týmy nahoře a bojovali o postup," citovala agentura ČTK útočníka sešívaných Milana Mikulíka.

Utkání Dukly se Slavií začíná v Jihlavě v tradičních 17.30 hodin.

Hokejové menu
Extraliga, baráž, 4. kolo
Úterý od 17.30: JIHLAVA – Slavia Praha. Od 18.00: Karlovy Vary – Litvínov.

Autor: Karel Líbal

5.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
Utkání HC Dukla Jihlava proti HC Sparta Praha.
9

Parádní závěr druhé třetiny přinesl Dukle skalp Sparty

Moštování, ilustrační foto.

V moštárně už lisovali i kiwi

Jihlavské fotbalisty čeká velká výzva. Konečně vybrat klokaní kapsu

Jihlava - Čas na změnu. V dalším prvoligovém utkání čeká na jihlavské fotbalisty jeden z nejméně oblíbených protivníků.