Neobvyklé řešení. Během nejtěžší krize jihlavských hokejistů v základní části první ligy bylo v útrobách Horáckého zimního stadionu hodně husto. Vedení klubu jednalo s hráči, trenéry, mezi sebou. Výsledek? Na tuzemské poměry překvapivý. Tým zůstal pohromadě, dopracoval se ke zlepšení výkonů i výsledků a stále může pomýšlet na splnění svých met.

„Rozhodnutí o setrvání realizačního týmu beru jednoznačně na sebe," vrátil se ke kritickým dnům jednatel HC Dukla Bedřich Ščerban. „Jednali jsme opakovaně s trenéry i s celou kabinou. Nejen s jejími zástupci či vybranými hráči. Nakonec jsme se shodli, že nic měnit nebudeme."

Těžkou hlavu ze situace, kdy byla Dukla ve druhé polovině tabulky, měli pochopitelně i trenéři. Úvahy o vlastní rezignaci však podle slov kouče Petra Vlka neměli: „Kdybych o tom přemýšlel, bylo by to hodně špatně. Trenér nemůže utíkat jako první. Věřili jsme, že to dokážeme zlomit."

Podporu našli trenéři i u hráčů v šatně. „Každý z hráčů si mohl během schůzek říct svůj názor. A všichni se jednoznačně postavili za trenéry," vrací se na začátek prosince i kapitán týmu Tomáš Čachotský.

Nastal čas na splátku

Dukla krizi nakonec zlomila a nastartovala se k málo vídané bodové sérii. Vyhrála hned jedenáct zápasů v řadě, jeden bodík přidala v následném dvanáctém duelu. Poslední dva duely sice Jihlava prohrála, i tak nakonec skončila na čtvrté příčce tabulky.

„Tato série nás nakopla," připouští Čachotský.

„Jsem přesvědčen, že v podobných výkonech budeme schopni pokračovat i v play-off," dodává s vírou kapitán.

V Jihlavě se rozhodli tým, který před sezonou poskládali, v těžké chvíli podržet.

Příští týden, kdy odstartuje klíčové čtvrtfinále play-off, se začne rozhodovat o tom, zda tento krok byl správný a zda se za to svým bossům hráči a trenéři odmění úspěšnými výsledky.