ML. BOLESLAV - JIHLAVA 3:2 SN

V první třetině toho hokejisté z obou táborů moc nenabídli. Do té největší šance se dostal už po dvou minutách Klepiš, ale Voldena nedokázal překonat. Ten zasáhl skvěle. Potom byly k vidění dva fauly Mladé Boleslavi, ale jihlavští hokejisté nabízené šance nevyužili. Naopak mohla skórovat Škodovka, ale Pabiška jen trefil Voldenovu hůl.

Ve 25. minutě hrála Dukla další přesilovku, tu sice nevyužila, ale ze získaného tlaku přece jen dokázala profitovat a otevřela skóre utkání. Čachotský objel Maxwellovu svatyni a střelou švihem brankáře Středočechů překonal. Mladá Boleslav však dokázala ještě v průběhu druhé třetiny skóre otočit. V polovině zápasu se na delší dobu usadila v útočném pásmu a šťastným střelcem se stal Orsava 1:1.

Za další čtyři minuty mohl ten samý hráč vstřelit další branku, ale tentokrát se jeho pokus mezi tři tyče nevešel. Ve 39. minutě se však dostal k odraženému puku Valský, Volden sice jeho střelu ztlumil, ale puk se stejně došoural do sítě.

Ve třetí třetině mohli domácí navýšit skóre, ale do černého se trefil až v 52. minutě Michal Hlinka. Po spolupráci s Rabbitem a Bryhnisveenem zajistil prodloužení. V prodloužení byla aktivnější Mladá Boleslav, Volden však vychytal Pabišku i v poslední sekundě Klepiše. V samostatných nájezdech pak z domácích uspěli hned v první a druhé sérii Orsava a Žejdl, za Jihlavské stačil už jen snížit Žálčík.

Branky a nahrávky: 31. Orsava (Valský, Kotvan), 39. Valský (Eminger, Pacovský), rozh. náj. Žejdl 27. Čachotský (Šidlík), 53. M. Hlinka (Rabbit, Bryhnisveen). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora Brejcha, Jelínek. Diváci: 3 397 . Mladá Boleslav: Maxwell - Hanzlík, J. Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka - Orsava, Žejdl, Valský - Klepiš, P. Musil, P. Kousal - Pacovský, P. Holík, Lenc - Pabiška, Urban, Martin Procházka. Jihlava: Volden - Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, Šidlík, de la Rose, D. Váňa - Zeman, Hamill, Čachotsk - Jiránek, Skořepa (A), Dostálek - Anděl, M. Hlinka, Rabbit - Diviš, R. Hubáček, Žálčík.