Horácká Slavia tak nenavázala na úterní vítězství nad Havlíčkovým Brodem a ztratila svou šestizápasovou šňůru bez porážky v tomto turnaji.

Zraněními sužovaní hosté nastoupili na čtyři pětky, když se před duelem dočkali dvou hráčů ze Zlína a dvou z brněnské Komety, žlutočervení nastoupili v podobné sestavě jako v předchozích duelech. Úvodní část však příliš vzruchu nepřinesla, a tak se nejdůležitějším okamžikem stala dvě vyloučení na jejím konci, díky nimž dostala Dukla možnost hrát přesilovku pět na tři.

Tu také domácí po přestávce využili, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Mikeš. „V první třetině byla Jihlava lepší, měla lepší pohyb a přehrávala nás. Bylo to něco podobného, jako my s Havlíčkovým Brodem v úterý. Dnes to bylo naopak," hodnotil třebíčský kouč Kamil Pokorný. „Ve druhé třetině jsme hráli furt ve čtyřech nebo ve třech. Těžko jsme se dostávali do tempa, protože někteří hráči vůbec v oslabení nehráli," doplnil.

V rozkouskovaném prostředním dějství dostala i Horácká Slavia možnost dvojnásobné přesilovky, tou však její hráči pohrdli. A tak další gól přinesla až závěrečná část. V ní se po přesné Mikešově přihrávce prosadil Čachotský, který tak stanovil konečné skóre zápasu.

„I přes vítězství jsme si v kabině řekli, že to byl zatím náš nejhorší výkon v přípravě. Ta je od toho, abychom odhalili chyby, které děláme, a to se stalo. Do začátku sezony máme na čem pracovat," prohlásil asistent domácího trenéra Vlka František Zeman, s jehož názorem souhlasil také kapitán Dukly Tomáš Čachotský.

„Hokej to byl nekoukatelný. Bylo těžko dát přihrávku, těžko něco udělat. Byl to jenom boj," doplnil.

Spokojeni s výkonem pochopitelně nebyli ani hosté. „Jihlava vyhrála zaslouženě. Oproti nám byla lepší jak v pohybu, tak v osobních soubojích," konstatoval Pokorný.

Regionální pohár pokračuje dalším zápasem v úterý, kdy Havlíčkův Brod přivítá v Kotlině Jihlavu.

JIHLAVA - TŘEBÍČ 2:0

Branky a nahrávky: 22. Mikeš (Zeman), 47. Čachotský (Mikeš). Rozhodčí: Kotlík Guth, Vokurka. Vyloučení: 7:6, navíc Nahodil (Třebíč) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 545. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.

Jihlava: Sáblík Zadražil, Kotvan, M. Jícha, Dobrovolný, H. Tobola, Jaroš, Štebih, Kaláb Kadlec, Malec, Ujčík Vysloužil, Velecký, Prokš Zeman, Čachotský, Březina Mikeš, L. Jícha, Důras.

Třebíč: Dusík Malena, Rangl, Čejka, Bilčík, Dlapa, Janota, Peroutka, Dittrich Laš, Dolníček, Čuřík Přibyl, Nahodil, Vondráček Čech, Moučka, Paták Křivohlávek, Šťastný, Kovařík.