Po velkých návštěvách fanoušků z Českých Budějovic a Třebíče tak budou mít muži, kteří dohlíží na pořádek, opět napilno.

Havířovští fanoušci patří k nejvěrnějším v lize a se svým týmem cestují prakticky po celé republice. V prvním kole jich do Jihlavy přijelo téměř sto padesát a podobné číslo lze očekávat i v sobotu, i když klub přesné informace o počtu Havířovských zatím nemá. „Zkoušeli jsme se informovat přímo u soupeřova fanklubu, ale na odpověď zatím čekáme," říká hlavní pořadatel Dušan Pařil.

Po incidentu v derby, kdy se část třebíčských fanoušků pustila do házení dělobuchů a ničení stadionu, musela pořadatelská služba sáhnout ke zvýšeným bezpečnostním opatřením, aby zabránila případným výtržnostem horkokrevných fandů z Moravskoslezského kraje. „Dojde zejména k důkladnějším osobním prohlídkám, tak, aby fanoušci nepronesli na stadion pyrotechniku," upozorňuje Pařil.

Důkladně se připravit na Havířov musí nejen pořadatelé, ale i jihlavští hokejisté. AZ totiž poslední tři zápasy vyhrál a na své konto si připsal skalp Českých Budějovic i Olomouce. Stejný počet výher v řadě vybojovala i Dukla, naposledy ji však Medvědi z Berouna pořádně potrápili. „Musíme si ten zápas rozebrat na videu a ukázat si ty školácké chyby, které soupeři dovolily skórovat," hlásil po utkání asistent trenéra Vlka František Zeman.

Těžký dvojzápas

Náročný víkend je před brodskými Rebely. Ty totiž čekají dva zápasy ve dvou dnech. Nejprve se v sobotu představí na ledě Českých Budějovic, v neděli pak přivítají Havířov. Vedení AZetu totiž požádalo o výměnu pořadatelství a předehrávku pondělního kola, aby nemuselo vyjíždět k zápasům na Vysočinu dvakrát, s čímž v Kotlině souhlasili.

Svěřenci trenéra Mičky jsou momentálně na vítězné vlně. Z posledních sedmi zápasů šestkrát vyhráli a na Motor si věří. Aby také ne. Vždyť ho v obou předchozích soubojích porazili. S Havířovem pak má bilanci vyrovnanou. Doma AZ přehráli, na severu Moravy však prohráli po samostatných nájezdech.

Posledního krajského zástupce v druhé nejvyšší soutěži, Horáckou Slavii, čeká po Mladé Boleslavi další soupeř ze špice tabulky. Zajíždí totiž na led Olomouce. Po dvoubodovém lupu ze stadionu lídra by Třebíč opět ráda překvapila.

Pomoci by jí v tom měl i obránce Martin Matějíček, který přichází na střídavé starty z extraligového Zlína. Ten by měl zacelit díru po Davidu Ranglovi, který musí kvůli zranění ramena na operaci, a bude tak delší dobu chybět. „Martin si bude i nadále plnit úkoly v prvním týmu Zlína, ovšem je to mladý hráč, který potřebuje hodně hrát a od Zlína máme příslib, že bude pomáhat i nám," uvedl na webových stránkách klubu trenér Kamil Pokorný.