„Kvůli divákům to ale zbytečně prodlužovat nebudeme. Mohl bych dostat z toho taky infarkt,“ usmál se havlíčkobrodský kouč Petr Novák, který se „bojí“ o své zdraví .

Nervy to ovšem nebudou jen pro samotné aktéry, ale i pro fanoušky obou táborů. Od těch se čeká, že na stadion přijdou v hojném počtu.
„Myslím si, že ta atmosféra bude perfektní,“ těší se na zápasy jihlavský brankář Milan Řehoř.

Oba týmy se velice dobře znají a rozhodně je nic nepřekvapí.

„Je tam spousta mladých kluků. Velice dobře bruslící mužstvo. Jsou živí, agresivní v napadání. Mají kvalitní gólmany,“ potvrdil asistent Dukly Patrik Augusta.
O svém sokovi má dostatek informací i jeho kolega na lavičce Brodu. „Mají dobré přesilovky i výborné gólmany,“ uznal Novák, podle kterého bude rozhodovat momentální forma a snad i štěstí.

Hokejisté obou celků by rádi postoupili do další fáze play off. Neradi by totiž odcházeli na dovolenou už v polovině února. „Je to nejdůležitější část sezony. Play off je o bytí a nebytí. Podle toho se na to připravujeme a musíme vyhrát,“ řekl Řehoř, že odhodlání je obrovské. Pětadvacetiletý gólman si vůbec nepřipouští, že by mu v pondělí už mohla skončit sezona.

„Na to se nemyslí, teď se jde zápas od zápasu. A až bude konec, tak bude konec.“

Stejně to cítí i jeden z gólmanů Rebelů a bývalý strážce svatyně červenožlutých Jaroslav Suchan. „Pro nás je důležité, že jsme se do vyřazovací části dostali. Každopádně ale chceme uspět i teď.“