Rytíři hlásili po návratu domů splněný cíl. Výhra v prvním utkání je posadila do sedla. V nadcházejících dvou duelech na kladenském ČEZ stadionu touží své postavení potvrdit. „Zatím se ale koukáme jen na úterní zápas,“ hlásí jeden z trenérů Rytířů David Čermák, jehož tým bude partu z Vysočiny hostit v úterý i středu od 18 hodin.

Oba jihlavské duely rozhodla prakticky hned první třetina. Zatímco v pátek Dukla hrála a Kladno střílelo branky, o den později bylo vše jinak. Po vyrovnaném průběhu se do vedení dostali domácí. „Jihlava byla jen o kousek lepší. Je škoda, že se nepovedlo vyhrát i podruhé, šance na to byly. Jeli jsme tam ale s tím, že chceme uhrát alespoň jeden zápas,a to se nám povedlo,“ těšilo žďárského rodáka v kladenském dresu Petra Vampolu.

Dukla podala v prvním duelu hodně mdlý výkon. A nebylo to v play-off poprvé. Jihlavští hokejisté, snad pod dojmem téměř bezproblémového průběhu základní části, zatím ve vyřazovacích bojích příliš nepřesvědčují.

To kritizovali trenéři už v předchozí sérii s Litoměřicemi. Možná je nyní mrzí, že v pátek dali před Davidem Honzíkem přednost Švédu Lundströmovi. Honzík se ve druhém utkání představil ve skvělé formě. Navíc se mu proti Kladnu daří dlouhodobě. Rytíře totiž trápil, když ještě chytal za pražskou Slavii.

Po druhém utkání, ve kterém on sám vychytal čisté konto, si také pochvaloval zlepšení výkonu spoluhráčů: „Konečně jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Náš výkon byl hodný semifinále play-off,“ uvedl gólman.

Pokud stejný přístup zopakují Jihlavané i v Kladně, mohli by průběh série zvrátit ve svůj prospěch.

Povede se jim to?