Jihlavští fanoušci se tak mohou těšit na střetnutí s atraktivním protivníkem. Za Kladno nastupuje nejen její majitel Jaromír Jágr, ale také další bývalá hvězda zámořské NHL, Tomáš Plekanec.

„Čekání na protivníka bylo dlouhé, ale myslím si, že dopadlo pro fanoušky výborně,“ komentoval definitivu pro Duklu její tiskový mluvčí Zdeněk Drla.

Jihlavané začali prodávat vstupenky na semifinále, které odstartuje v pátek a v sobotu v domácím prostředí, ihned po postupu Dukly. Nyní v klubu očekávají enormní navýšení prodeje. „Start Jágra s Plekancem určitě přiláká hodně fanoušků,“ věří Drla. „Všichni ale také doufáme, že kromě zájmu o start hvězdných hráčů přijde také touha po tom podpořit Duklu v boji o postup do baráže.“

Jihlava má letos s kladenským celkem výbornou bilanci. V základní části vyhrála všechny zápasy, v Kladně 3:2 na nájezdy a 5:2, doma 2:1 a 5:4 znovu na nájezdy. Podobně pozitivně se tváří i pohled do nedávné historie. Dukla zvládla v roce 2015 vzájemné čtvrtfinále 4:3 na zápasy, o dva roky později stejným poměrem zvládla semifinále první ligy.

Respekt ze soupeře nejen proto zní i ze středních Čech. „Víceméně jsem s tím počítal, že pokud postoupíme, budeme hrát s Jihlavou. Suverénně vyhrála základní část, podávala nejstabilnější výkony. Ale my máme taky dost kvalitní tým. Budou to šachy,“ odhadoval průběh série pro deník Sport Jaromír Jágr.

Kladenští hokejisté postoupili do play-off ze čtvrtého místa po základní části, ve čtvrtfinále zdolali Přerov po výsledcích 4:2, 4:0, 8:2, 1:2, 4:1.