Vítězství, remíza a prohra. Tak by se dal shrnout úterní podvečer, v němž se v přípravných zápasech představili všichni prvoligoví zástupci z Vysočiny.

JIHLAVA - ZNOJMO 2:1 sn

Minulý týden remizovala Dukla 2:2 ve Znojmě, když v úplném závěru srovnal znojemský Podešva. V odvetě si oba celky role prohodily.

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Zajímavé momenty přišly až v druhé dvacetiminutovce. Hostující Tomas ani Havlík však Šťastného překonat nedokázali. To se povedlo až Špačkovi, který v 25. minutě poslal Orly do vedení. Dukla nemohla dlouho najít recept na výborně chytajícího Nechvátala. Překonat se jej povedlo Čachotskému, jehož střela však skončila na levé tyči.

Dobývání znojemské branky tak pokračovalo i ve třetí třetině. Vyrovnat se Dukle podařilo až devadesát šest vteřin před závěrečnou sirénou, kdy se důraznou střelou prosadil Důras.

O vítězi tak rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž byli lepší hokejisté Dukly.

Ve čtvrtek se vydá Dukla k dalšímu přípravnému utkání na led kladenských hokejistů.

Branky a nahrávky: 59. Důras (Štěpánek, Šidlík), rozh. náj. Schejbal 25. Špaček (Novák). Diváci: 694. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0

Jihlava: Šťastný - Zadražil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Štebih, Podlipnik, Čáp - Čachotský, Zeman, Mikeš - Seman, Melenovský, Důras - Březina, Prokš, Štěpánek - Malec, Kuřítko, F. Kadlec

ŠUMPERK - HAVLÍČKŮV BROD 2:4

K šestému přípravnému utkání zamířili svěřenci Miroslava Baruse do Šumperka. Pro domácí draky to bylo teprve druhé přípravné utkání. Nerozehranost však na nich nebyla vůbec znát, a byli to oni, kdo diktoval tempo v úvodu zápasu. Zaslouženě se tak ve 12. minutě ujali vedení, když Berger překonal Baruse.

Úvodní branka probudila také hosty, jejichž všechny střely v první třetině stačil pochytat Vajner. Co se nepovedlo v první dvacetiminutovce, se povedlo Bočkovi hned na začátku druhé. Nerozhodný stav vydržel až do 35. minuty, kdy poslal domácí opět do vedení Petira.

Pokud však v předchozích periodách měli ze hry více domácí, tak ve třetí třetině jasně dominovali hosté. Nejvíce vidět z Rebelů byl Lukáš Endál, jenž se minulý týden vrátil zpět do Havlíčkova Brodu. „S Lukášem Endálem počítáme natrvalo," potvrdil příchod zkušeného útočníka sportovní manažer a trenér Barus. Endál vstřelil vyrovnávací branku a asistoval u čtvrté branky Semráda. Na třígólovou desetiminutovku nedokázali již Draci odpovědět.

„Měli jsme nějaké šance, stejně jako domácí. Bylo to vyrovnané utkání, v němž jsme byli produktivnější," zhodnotil zápas havlíčkobrodský trenér. Rebelové mohou na vítězství navázat ve čtvrtek, kdy se v odvetném utkání střetnou s Šumperkem.

Branky a nahrávky:12. Berger, 35. Petira (Lehečka) 22. Boček (Kulhánek), 42. Endál (Trummer), 42. Pejchar (Maliník), 49. Semrád (Endál). Třetiny: 1:0, 1:1, 0:3.

Havlíčkův Brod: Barus - Semrád, Zítka, Sedlák, Pavlíček, Kolář, Prokop, Jeník, Kulhánek, Minárik, Řehák, Maliník, Sedláček, Stehlík, Trummer, Milfait, Přikryl, Endál, Boček, Pejchar

PROSTĚJOV - TŘEBÍČ 6:3

Pro prostějovské hokejisty to byl první přípravný zápas před domácími fanoušky, kteří jsou natěšeni na obnovenou premiéru v I. lize. Na utkání jich dorazilo téměř osm stovek. Na úvodní branku si však museli počkat až do poloviny zápasu. Byl to však třebíčský Čuřík, jenž se jako první zapsal mezi střelce. Inkasovaná branka probudila spící Jestřáby, především Kajabu, který se trafil dvakrát během dvou střídání.

Horácké Slavii se podařilo vzápětí srovnat, ale na domácích byla vidět obrovská touha zvítězit v prvním domácím utkání. Nejprve jim mohl vrátit vedení Haluza, jenž však v poslední chvíli nedokázal zkrotit kotouč. Co se nepovedlo jemu, dokázal Sršeň, který přesnou trefou překonal Klimeše potřetí. Poslední dvacetiminutovka patřila jednoznačně Prostějovu, jenž se dokázal prosadit ještě třikrát.

„K dnešnímu zápasu jsme přijeli s deseti útočníky a šesti obránci. Byl to náš záměr, chtěli jsme některé kluky vidět pod větším tlakem a ve větším zatížení. Pro nás tento zápas splnil účel," vysvětlil pro klubový web viditelnou únavu svých hráčů na konci utkání asistent trenéra Novák. Třebíč ve čtvrtek, stejně jako Rebelové, sehrají s Prostějovem odvetné utkání.

Branky a nahrávky: 31. Kajaba (Brančík, Procházka), 34. Kajaba (Jedlička), 40. Sršeň (Procházka), 43. Luňák (Haluza), 52. Černý (Belay, Kuchta), 55. Černý (TS) 28. Čuřík (Šaur), 36. Paták (Přibyl), 53. Čech (Paták). Diváci: 766. Třetiny: 0:0, 3:2, 3:1.

Třebíč: Klimeš - Čejka, Šaur, Peroutka, Bilčík, Pohl, Šidák - Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík, Přibyl, Čech, Paták, Vlašín, Juráň, Horký, Beneš.

Pro hokejové fanoušky je na čtvrtek připraveno ještě jedno hokejové utkání. Ve Žďáře se na zimním stadionu utkají Pardubice s dalším extraligovým týmem z Olomouce.

LUKÁŠ ZELENÝ