Poslední tým tabulky hokejisté z Vysočiny porazili 4:1. První gól dával v osmé minutě Ladislav Rytnauer.

Tomáš Čachotský objel bránu, položil brankáře domácích Hyláka a krásně nahrál před odkrytou branku právě jihlavskému kanonýrovi. Druhou asistenci si připsal obránce Petr Kuchyňa.

Druhý gól vstřelil Lukáš Krupka ve 28. minutě. Využil zmatku před domácí brankou. Asistoval Suk. Na 3:1 zvýšil ve 34. minutě hry po střele z prostoru kruhů opět Rytnauer. I na tuto trefu mu nahrál Čachotský.

Drzým gólem na 4:1 uzavřel účet zápasu ve třetí třetině Pavel Suk. Trefil se mezi Hylákovy betony. Vánoční svátky i Nový rok přečká Dukla na páté příčce s pětibodovým náskokem před vysočinským rivalem z Třebíče.

Právě s Třebíčí se Jihlavané utkají v prvním duelu roku 2008 – v sobotu 5. ledna na Horáckém zimním stadionu.

Týmy nastoupily v těchto sestavách:

Hokej Šumperk 2003: Hylák, Galvas, Novotný, Sloboda, Ondráček, Šindler, Hajas, Kubica, Meluzín, Bařica, Kovář, Antonovič, Ambruz, Klejna, Rákos, Grill, Stejskal, Brunec

HC Dukla Jihlava: Řehoř, Duben, Martinka, Kuchyňa, Staněk, Ficenc, Štrach, Míka, Nekvasil, Říha, Ježek, Krupka, Jonáš, Suk, Rytnauer, Hanzal, Fiedler, Hradecký, Čachotský