Dohrávka. Pro základní část první ligy netradiční dvojzápas čeká na jihlavské a šumperské hokejisty. Ti se střetnou v úterý na ledě Draků v dohrávce dvacátého kola, ve středu je pak na stejném zimáku čeká „regulérní" zápas kola šestačtyřicátého.

První utkání v Šumperku se neodehrálo, protože na tamním stadionu nesvítila světla. V nabitém programu soutěže se pak složitě hledal termín dohrávky. Oba kluby se nakonec dohodly na termínu před druhým duelem.

Po úterním večeru tak budou mít konečně všechny prvoligové celky odehraný shodný počet pětačtyřiceti zápasů. A i kdyby Dukla v úterním souboji podlehla, bude sedm kol před koncem základní části stále držet šestou příčku. Tedy tu pozici, která zajišťuje přímý postup do play-off.

Jihlavští hokejisté ale rozhodně chtějí pokračovat v dobře rozdělané práci dvou posledních týdnů, ve kterých pětkrát v řadě dokázali zvítězit a poskočit právě do vytoužené elitní šestice.

Duklu navíc čeká přetěžký závěr základní části. Ve svých posledních osmi zápasech bude hrát šestkrát venku. Kromě Šumperku například i na ledě Kladna (hned tuto sobotu) nebo v Havířově, se kterým se právě o šestou příčku Jihlavští přetahují.

Mají o co hrát

Podobně silnou motivaci mají ale i šumperští Draci. Ti po dlouhé době vypadli z tabulkové desítky, což by pro ně znamenalo pouze boje o záchranu soutěže. A tomu budou chtít určitě uniknout.

Proto se dají v Šumperku očekávat dva velmi emotivní a vysoce namotivované souboje. I vzhledem k faktu, že se oba celky střetnou dvakrát během čtyřiadvaceti hodin. „Alespoň si s předstihem vyzkoušíme play-off," usmívá se kapitán Dukly Tomáš Čachotský.

Ten má v posledních zápasech vynikající formu. Ve všech zmíněných posledních pěti vítězných duelech dokázal skórovat a suverénně vládne klubovým statistikám.

Bude i na severu Moravy platit, že když dá kapitán Dukly branku, tak tým vyhraje?