Stejně jako loni bude prvním soupeřem reprezentace Francie. A na první utkání je už celý klub pořádně nažhaven. „Všichni se na ten zápas moc těšíme, protože nás konečně čeká něco jiného než trénink," tvrdí asistent trenéra Vlka Patrik Augusta.

Díky loňskému vzájemnému utkání už nyní Augusta ví, na jaký hokej je potřeba se připravit. „Musíme být připraveni na jejich fyzickou hru, polovina hráčů v jejich kádru má minimálně kanadské předky, takže všichni víme, že nás čeká kvalitní soupeř," poukazuje na fyzickou připravenost francouzských reprezentantů jihlavský asistent.

Jediné z čeho má Augusta obavy je kvalita ledu, která momentálně na Horáckém zimním stadionu není příliš velká. „Bojím se o kvalitu ledu, protože zatím opravdu není nic moc," stěžuje si. „Ale jinak doufám, že to bude dobré utkání i vzhledem k tomu, že hráči musí bojovat o své místo v týmu," dodává.

S jihlavským A-týmem momentálně trénuje šest kompletních pětek, a je jasné, že všichni hráči v prvním zápase šanci nedostanou. V jaké sestavě se však žlutočervení představí si zatím nechává Augusta pro sebe. „Nastoupíme se čtyřmi kompletními pětkami, ale o sestavě se rozhodne až před utkáním," plánuje Vlkova pravá ruka s tím, že ostatní hráči dostanou možnost v dalších přípravných utkáních.

Augusta také doufá, že si stejně jako loni, kdy se Dukla s hokejisty ze země galského kohouta utkala poprvé, najde na tribuny cestu hodně diváků. „Je to sice první utkání, ale přeci jenom s reprezentací. Pro diváky budou určitě zajímaví jak jejich hráči, tak i naše posily, které přišly přes léto."

Podle slov trenéra Augusty je jihlavské vedení spokojeno s prozatimním průběhem přípravy. Sice jim program lehce narušil zrušený zápas s Hradcem Králové, který se měl odehrát v úterý, jinak prý zatím nevznikl žádný jiný problém. „Příprava probíhá téměř podle plánu, který jsme zvolili. Ale je teprve na začátku a čeká nás ještě spousta práce," ví Augusta, který si také pochvaluje přístup nových hráčů. „Všichni jsou pracovití a je vidět, že se chtějí o místo v sestavě porvat. Jejich skutečnou výkonnost však teprve ukáží přípravná utkání."

Jihlavský kádr je nyní podle Augusty kompletní a žádná jednání o posilách se prý v současné době nevedou. „V hokeji se sice nedá říct, že je kádr úplně hotový nikdy, protože to je živý organismus. Ale v tuto chvíli nikoho nehledáme, protože tu máme k dispozici šest lajn, ze kterých dokážeme vybrat čtyři pětky, které zůstanou v mančaftu," zakončuje jihlavský asistent.