Lídr první ligy z Třebíče zamíří do Ústí nad Labem, kde vyzve místní Lvy. V prvním vzájemném měření sil doma Třebíč jednoznačně zvítězila 5:1 a ani dnes by se takovému výsledku jistě nebránila, zejména pokud by Bílé hvězdy dokázaly navázat na pět vstřelených branek z úvodního střetnutí.

Horácká Slavia vstřelila pouhé tři branky v posledních třech zápasech, přesto dokázala získat sedm bodů. Defenziva je tak tím, co Třebíč v posledních kolech drží nad vodou. Pokud si však budou chtít nadále třebíčští hokejisté udržet první místo v tabulce, budou muset také začít střílet branky a nalézt lehkost z kraje sezony. A právě Ústí by mohlo být ideálním soupeřem. Během pětadvaceti zápasů inkasovalo již 88 branek!

„Chybí nám možná ta lehkost, ale je potřeba vidět i kvality soupeře," upozorňuje třebíčský asistent na vyrovnanost I. ligy, kde žádný zápas nemá předem jasného vítěze. Třebíči bude pravděpodobně opět chybět David Dolníček, což je pro tým obrovská ztráta. „David má velké zkušenosti, je to kvalitní hráč, který je silný i v kabině," ukazuje Novák důležitost kapitána. Ten kvůli zranění nenastoupil ani v domácím utkání s Ústím, a přesto Bílé hvězdy získaly snadno tři body.

Budou se radovat i dnes?

Oblíbený Havířov

K poslednímu utkání první poloviny základní části míří jihlavská Dukla na led nevyzpytatelného Havířova. Jihlava má na Havířov dobré vzpomínky. V loňském čtvrtfinále vystavila týmu z Moravskoslezského kraje stopku ve čtvrtfinále a letos jej na začátku října v prvním vzájemném souboji porazila brankou Kuřítka v úplném závěru.

Havířov sice v letošní sezoně doma není tak dominantní jako v předchozích sezonách, ale svěřenci Jana Danečka začali vozit pravidelně body zvenku. Mají tak stejně bodů jako Dukla a jejich dnešní souboj o šesté místo tak nemá jednoznačného favorita.

LUKÁŠ ZELENÝ