Dvakrát těsně. Vysočina ale slavila

Jihlava, Třebíč - Po delší pauze pokračovala WSM Liga dvacátým kolem. Jihlava i Třebíč stoprocentně využily domácího prostředí.

10.11.2015

Hokejisté jihlavské Dukly si po včerejším zápase s Prostějovem stěžovali na nerozehranost, ale utkání zvládli. Hanáky udolali těsně 2:1.Foto: Deník/Libor Plíhal

Po delší době pokračovala první hokejová liga 20. kolem. V něm se náramně dařilo Třebíči, která se postupně zvedá, a doma zásluhou výborného vstupu do utkání porazila silnou Kadaň 4:3. Z těsného vítězství se radovala také Dukla, která otočila bojovný zápas s Prostějovem.

TŘEBÍČ KADAŇ 4:3

Do kadaňské branky se postavila letošní chomutovská kometa Strmeň, ale v Třebíči se žádné hvězdné představení nekonalo. Bez jedné sekundy vydržel na ledě pouze osm minut, pak už za stavu 3:0 přepustil místo Dlouhému. Ve 2. minutě se z dorážky prosadil Pekr, o čtyři minuty později brankově vyjádřil pěknou kombinaci Dočekal, a pak se po rychlém výpadu znovu trefil Pekr. Křídlo první formace bylo neudržitelné a po jeho přihrávce ve 14. minutě se prosadil i Šik. Až potom si vzali slovo i hosté a Rohan po asistenci Račuka snížil na 4:1.

Ve druhé třetině vzruchu ubylo, přesto si však oba týmy vytvářely šance. Dvakrát se vyznamenal Dlouhý. Kadaň se vrátila do zápasu ve 40. minutě, to se k dorážce dostal nejrychleji Kverka. V první desetiminutovce závěrečného dějství Horácká Slavia umě bránila náskok, díky své aktivitě (pomohla i přesilovka) soupeře k ohrožení část nepouštěla. V té druhé ji Kadaň donutila ke dvěma faulům a ten druhý v power-play využila. Více však už nestihla.

Branky a nahrávky: 2. Pekr (Čejka), 6. Dočekal (Raška, Šik), 8. Pekr (Raška), 14. Šik (Pekr, Polodna) 16. Rohan (Račuk, Zadražil), 40. Kverka (Drobný, Drtina), 60. Rohan (Charousek, Drobný). Rozhodčí: Doležal Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:3, využití: 0:1. Diváci: 1 310. Třetiny: 4:1, 0:1, 0:1.

Třebíč: Vejmelka Bartoň, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Bilčík Miškovský, Dolníček, Erat Pekr, Polodna, Kusko Dočekal, Raška, Šik Psota, Tomek, Wasserbauer. Kadaň: Strmeň (8. Dlouhý) Drobný, Drtina, Charousek, Szathmáry, Blaha, Rohan, Černý, Trefný Račuk, Zadražil, Rohan Chrpa, Kverka, Hlava Vaněk, Vrána, Sloboda Macháček, Hejcman, Šťovíček.

JIHLAVA PROSTĚJOV 2:1

Po oťukávací první desetiminutovce oba týmy zrychlily hru, útoky se střídaly na obou stranách. Více příležitostí k ohrožení branky si sice vypracovala Dukla, ale do vedení šli Hanáci. V 19. minutě spálil velkou šanci Důras a po vyhraném vhazování se hosté rychle dostali do útoku, který zakončil střelou mezi betony Kabaja. V nástupu do druhé třetiny však Dukla odpověděla. Nejdříve Melenovský po výpadu zpoza branky předvedl své šikovné ruce, a pak trefil Šimek tyčku. Na 2:1 zvyšoval Tomeček na začátku 36. minuty, když využil krásnou přihrávku Štebiha. Vzápětí měl velkou šanci vyrovnat Venkrbec, když ho fauloval Štebih. Prostějovský forvard však následné trestné střílení neproměnil, Honzík byl s betonem u pravé tyčky včas.

Ve třetí třetině byl k vidění hlavně velký boj o každý metr ledu. Hosté měli blízko po šancích Moskala či Šlahaře, Dukla mohla získat více klidu po střelách Diviše a Fleka. Gólmani však byli bezchybní, a tak utkání skončilo fotbalovým výsledkem 2:1.

„Bylo to těžké utkání, po pauze jsme nebyli v zápasovém rytmu. Nedali jsme hodně šancí, proto byl výsledek tak těsný, ale jsme rádi za výhru. V příštím zápase musíme přidat," uvedl střelec vítězného gólu Vojtěch Tomeček.

Branky a nahrávky: 23. Melenovský (Zadražil), 36. Tomeček (Diviš, Štebih) 19. Kajaba (Dragoun). Rozhodčí: Kika Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:2, bez využití. Diváci: 1 291. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0. Jihlava: Honzík Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný Diviš, Seman, Tomeček Flek, Skořepa, Důras Jícha, Melenovský, Prokš Gríger, Březina. Prostějov: Horčička Vokurka, Drtina, Špaček, Mojžíš, Protivný, Husák, Kaluža Luňák, Dragoun, Illéš Čuřík, Moskal, Staněk Šlahař, Venkrbec, Novák Krejčík, Kajaba.

Ostatní výsledky 20. kola: České Budějovice Šumperk 7:0 (3:0, 3:0, 1:0), Jihlava Prostějov 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), Most Slavia Praha 6:7 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 3:3 0:0), Třebíč Kadaň 4:3 (4:1, 0:1, 0:1), Havířov Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 0:0), Litoměřice Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 0:0), Ústí nad Labem Přerov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0).

Autor: Pavel Mikeš

10.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Na fotografii jsou žáci 1. B jihlavské Základní školy Nad Plovárnou. Žáky vede třídní učitelka Marcela Přibylová, která není na fotce. Ředitelem školy je Jiří Šaufl (vpravo).

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Nad Plovárnou Jihlava

Deviant platil nezletilým dívkám za sex

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Jihlavská Dukla se trápí, nezkrotila ani Bílé tygry

Jihlava - Zase bez gólu! Na stojedenadvacet minut natáhli jihlavští hokejisté svoji střeleckou mizérii. V dalším extraligovém utkání marně bušili na branku Liberce a po nemastném neslaném výkonu prohráli 0:2.