Dvakrát těsně. Vysočina ale slavila

Jihlava, Třebíč - Po delší pauze pokračovala WSM Liga dvacátým kolem. Jihlava i Třebíč stoprocentně využily domácího prostředí.

10.11.2015

Hokejisté jihlavské Dukly si po včerejším zápase s Prostějovem stěžovali na nerozehranost, ale utkání zvládli. Hanáky udolali těsně 2:1.Foto: Deník/Libor Plíhal

Po delší době pokračovala první hokejová liga 20. kolem. V něm se náramně dařilo Třebíči, která se postupně zvedá, a doma zásluhou výborného vstupu do utkání porazila silnou Kadaň 4:3. Z těsného vítězství se radovala také Dukla, která otočila bojovný zápas s Prostějovem.

TŘEBÍČ KADAŇ 4:3

Do kadaňské branky se postavila letošní chomutovská kometa Strmeň, ale v Třebíči se žádné hvězdné představení nekonalo. Bez jedné sekundy vydržel na ledě pouze osm minut, pak už za stavu 3:0 přepustil místo Dlouhému. Ve 2. minutě se z dorážky prosadil Pekr, o čtyři minuty později brankově vyjádřil pěknou kombinaci Dočekal, a pak se po rychlém výpadu znovu trefil Pekr. Křídlo první formace bylo neudržitelné a po jeho přihrávce ve 14. minutě se prosadil i Šik. Až potom si vzali slovo i hosté a Rohan po asistenci Račuka snížil na 4:1.

Ve druhé třetině vzruchu ubylo, přesto si však oba týmy vytvářely šance. Dvakrát se vyznamenal Dlouhý. Kadaň se vrátila do zápasu ve 40. minutě, to se k dorážce dostal nejrychleji Kverka. V první desetiminutovce závěrečného dějství Horácká Slavia umě bránila náskok, díky své aktivitě (pomohla i přesilovka) soupeře k ohrožení část nepouštěla. V té druhé ji Kadaň donutila ke dvěma faulům a ten druhý v power-play využila. Více však už nestihla.

Branky a nahrávky: 2. Pekr (Čejka), 6. Dočekal (Raška, Šik), 8. Pekr (Raška), 14. Šik (Pekr, Polodna) 16. Rohan (Račuk, Zadražil), 40. Kverka (Drobný, Drtina), 60. Rohan (Charousek, Drobný). Rozhodčí: Doležal Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:3, využití: 0:1. Diváci: 1 310. Třetiny: 4:1, 0:1, 0:1.

Třebíč: Vejmelka Bartoň, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Bilčík Miškovský, Dolníček, Erat Pekr, Polodna, Kusko Dočekal, Raška, Šik Psota, Tomek, Wasserbauer. Kadaň: Strmeň (8. Dlouhý) Drobný, Drtina, Charousek, Szathmáry, Blaha, Rohan, Černý, Trefný Račuk, Zadražil, Rohan Chrpa, Kverka, Hlava Vaněk, Vrána, Sloboda Macháček, Hejcman, Šťovíček.

JIHLAVA PROSTĚJOV 2:1

Po oťukávací první desetiminutovce oba týmy zrychlily hru, útoky se střídaly na obou stranách. Více příležitostí k ohrožení branky si sice vypracovala Dukla, ale do vedení šli Hanáci. V 19. minutě spálil velkou šanci Důras a po vyhraném vhazování se hosté rychle dostali do útoku, který zakončil střelou mezi betony Kabaja. V nástupu do druhé třetiny však Dukla odpověděla. Nejdříve Melenovský po výpadu zpoza branky předvedl své šikovné ruce, a pak trefil Šimek tyčku. Na 2:1 zvyšoval Tomeček na začátku 36. minuty, když využil krásnou přihrávku Štebiha. Vzápětí měl velkou šanci vyrovnat Venkrbec, když ho fauloval Štebih. Prostějovský forvard však následné trestné střílení neproměnil, Honzík byl s betonem u pravé tyčky včas.

Ve třetí třetině byl k vidění hlavně velký boj o každý metr ledu. Hosté měli blízko po šancích Moskala či Šlahaře, Dukla mohla získat více klidu po střelách Diviše a Fleka. Gólmani však byli bezchybní, a tak utkání skončilo fotbalovým výsledkem 2:1.

„Bylo to těžké utkání, po pauze jsme nebyli v zápasovém rytmu. Nedali jsme hodně šancí, proto byl výsledek tak těsný, ale jsme rádi za výhru. V příštím zápase musíme přidat," uvedl střelec vítězného gólu Vojtěch Tomeček.

Branky a nahrávky: 23. Melenovský (Zadražil), 36. Tomeček (Diviš, Štebih) 19. Kajaba (Dragoun). Rozhodčí: Kika Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:2, bez využití. Diváci: 1 291. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0. Jihlava: Honzík Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný Diviš, Seman, Tomeček Flek, Skořepa, Důras Jícha, Melenovský, Prokš Gríger, Březina. Prostějov: Horčička Vokurka, Drtina, Špaček, Mojžíš, Protivný, Husák, Kaluža Luňák, Dragoun, Illéš Čuřík, Moskal, Staněk Šlahař, Venkrbec, Novák Krejčík, Kajaba.

Ostatní výsledky 20. kola: České Budějovice Šumperk 7:0 (3:0, 3:0, 1:0), Jihlava Prostějov 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), Most Slavia Praha 6:7 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 3:3 0:0), Třebíč Kadaň 4:3 (4:1, 0:1, 0:1), Havířov Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 0:0), Litoměřice Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 0:0), Ústí nad Labem Přerov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0).

Autor: Pavel Mikeš

10.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 81 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Pracovník ostrahy, strážný/Strážná. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 81 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: , trestní bezúhonnost, praxe výhodou a Certifikát strážného lze absolvovat u zaměstnavatele. , Pracovní směny 8 a 12-ti hodinové, po domluvě možno dělit i na poloviční úvazky., Pracovní pozice je vhodná i pro osoby OZP. , 1. kontakt telefonicky (PO-PÁ 8:30-16:30) pro domluvení osobní schůzky.. Pracoviště: Rasyguard security, s.r.o. - prac. jihlava, Jiráskova, č.p. 2430, 586 01 Jihlava 1. Informace: Bedřich Mader, +420 728 088 800. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 15 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě POMOCNÝ PRACOVNÍK VE STROJÍRENSTVÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dvousměnný nepravidelný režim pondělí - neděle, NÁPLŇ PRÁCE:, Provádění počítání, vážení, rovnání a zakládání počítačové evidence vyrobených dílců. Provádění manipulační práce s hotovými výrobky ve strojírenské výrobě. Evidence, označování a vážení dílců určených na další operace. Manipulace s vyrobenými dílci mezi jednotlivými pracovišti. Provádění běžné kontrolní činnosti., POŽADUJEME:, - základní znalost práce s PC , - praxe na obdobné pozici výhodou, - spolehlivost, samostatnost a pečlivost, - manuální zručnost, Pokud máte zájem o uvedenou pozici, pošlete životopis na: personalni@ttmetea.cz. Do předmětu uveďte: "POMOCNÝ PRACOVNÍK VE STROJÍRENSTVÍ - DECOLETA".. Pracoviště: Decoleta, a.s., 586 01 Jihlava 1. Informace: Gita Neckařová, +420 567 113 133. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 14 900 Kč Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb Sádrokartonář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Vyučení v jakémkoliv technickém oboru, výhodou zkušenosti s montáží sádrokartonu, výhodou ŘP B. Ochota cestovat, každý den návrat do Jihlavy, doprava zajištěna.. Pracoviště: Hervíř a synové s.r.o., Úvoz, č.p. 187, 586 01 Jihlava 1. Informace: Renáta Hervířová, +420 704 123 773. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 14 000 Kč Řidiči vysokozdvižných vozíků Řidiči vysokozdvižných vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 29. Poznámka: Manipulace se zbožím, zakládání do regálových systémů, práce se scannerem., Zajistíme školení na VZV., První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Jipocar obaly, s.r.o.- pracoviště, 588 11 Střítež u Jihlavy. Informace: Martina Gregarová, +420 567 575 193.

Moravské Budějovice už ví, že Stonařov má nabito

Dominik Preisler

Preisler: Z mé strany bylo všechno špatně

Volejbalové juniorky rozjíždí extraligu

Jihlava – Volejbalové juniorky KCTM Vysočina vstoupí do druhé sezony mezi elitou. Trenérka Dana Melicharová svým svěřenkyním věří, že extraligu udrží, i když ví, že v „české“ skupině je čekají náročné mače. V sobotu se v podzimní premiéře představí v jihlavské hale Teniscentra, kde přivítají od 10.00 a 14.00 České Budějovice.

Basketbalisté přivítají Zlín

Brno, Jihlava – Generálku mají za sebou, teď už jen naladit správně formu a vstoupit do nového ročníku I. ligy vítězně. Basketbalisté BC Vysočina se po turnaji v Brně chystají na první ostrý zápas sezony. V neděli přivítají na své palubovce velmi silný Zlín.

Derby nevyšlo celému týmu

Jihlava – Dva domácí zápasy, z toho jen dva body díky lépe zvládnutému prodlouženía nájezdům. Takový je sumářz posledních dvou utkání hokejové extraligy, v níž Dukla hostila Salcburk a Žďár.

V cestě za první výhrou stál skvělý Král

Jihlava – V tabulce hokejové extraligy staršího dorostu chybí Dukle po třech kolech stále výhra. Naposledy padla Jihlava 2:3 v derby, ve kterém nevyzrála na Havlíčkův Brod, i když za výkon trenér Moravec chválil.Bonusový bod získali jeho svěřenci v prodloužení.