Třebíč si může po dvou vydřených výhrách a současně nečekaných ztrátách Litoměřic a Ústí nad Labem určit svůj osud sama. To rival z Jihlavy se musí po dalším ostudném výkonu hodně stydět.

Tomu se říká parádní stíhací jízda. Z pětibodové ztráty na desátou příčku je už jen dvoubodová, a Třebíči chybí ke splnění cíle „maličkost". Vyhrát zbývající dva duely. Pokud toto její hokejisté naplní, bez ohledu na ostatní výsledky si zahrají předkolo play-off!

Kdo by to byl ještě nedávno čekal? Jenže třebíčští bojovníci se po prohře na půdě Mostu semkli, v derby udolali Duklu, ve středu večer pak překvapivě loupili v Havířově. Na ledě týmu, který potřebuje každý bod k přímému postupu do čtvrtfinále…

„Velmi důležitá výhra, naše naděje na play-off stále žije," radoval se po utkání trenér Horáků Jiří Mička.

Třebíč vsadila v Havířově tradičně na pevnou defenzivu, přes kterou se domácí nedokázali prosadit. Po chybách domácích pak v závěru druhé třetiny dvakrát udeřila. Nejprve Malenovo nevinné nahození puku prošlo až do sítě, vzápětí Dolníček zachytil špatnou přihrávku a bez přípravy zvýšil. „Naše dvoubrankové vedení bylo důležité," uvedl Mička.

Hráči AZ pochopitelně v závěrečné části vsadili vše na útok, z mnoha šancí se ale prosadili jen jednou. „Třebíč perfektně bránila, tím je ostatně známá. Přesto jsme čekali, že se prosadíme víc než jednou," mrzelo trenéra Havířova Štefana Mikeše.

Partu okolo kapitána Davida Dolníčka čekají v posledních dvou kolech zápasy pravdy. V přímých soubojích se s Litoměřicemi a v Ústí nad Labem popasují o předkolo.

To byla blamáž

Další nepovedené utkání má za sebou jihlavská Dukla. Po bezkrevném výkonu v derby Třebíči sice její hráči slibovali ještě zabojovat o druhou příčku tabulky, realita byla zcela jiná.

Jestliže totiž Jihlavští s něčím bojovali, tak sami se sebou. Od úvodního buly postrádala jejich hra zápal i jakoukoliv hokejovost. V posledních kolech zázračně často bodující Most se dostal do vedení, v úvodu druhé třetiny jej lacino navýšil.

Domácí si kontrovali ve dvojnásobné přesilovce Kalábem, to však bylo z jejich strany vše. „Za to, co jsme předváděli, je nám stydno," nebral si po utkání servítky jihlavský asistent František Zeman. „Ti hráči měli na sobě pouze dresy týmu HC Dukla Jihlava, ale jejich výkon nebyl vhodný hráčům základní sestavy. Zápas si s kolegou vyhodnotíme a k hráčům musíme důrazně promluvit," uvedl pro klubový web Zeman.