Zbývá už jen poslední krok. V nedělním pátém utkání finálové série play-off Chance ligy zvítězili hokejisté Dukly Jihlava ve Vsetíně 6:3 a ujali se vedení 3:2 na zápasy. V úterý tak mohou v domácím prostředí rozhodnout o postupu do baráže o účast v dalším extraligovém ročníku.

Třetina snů. Jinak se úvodní dvacetiminutovka včerejšího utkání na ledě Valachů nedá z pohledu Jihlavy nazvat. Hokejisté z Vysočiny totiž domácí doslova vyučovali v produktivitě.

Skóre otevřel už po necelých třech minutách Cachnín, na nějž posléze navázali Eliáš, v přesilové hře Kachyňa a dvě minuty před koncem úvodního dějství Čermák – 0:4!

Přitom také Vsetín měl řadu šancí, ale hosty držel neuvěřitelnými zákroky gólman Žukov.

Turnaj pro nejmladší fotbalisty a fotbalistky se druhou dubnovou sobotu uskutečnil ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách.
VIDĚLI JSME: Nový Messi nebo Ronaldo? Ve Žďáře si zahrály malé fotbalové naděje

V prostřední části padlo po každé brance na jedné straně, když na korekci stavu z hokejky Smetany reagoval po samostatném úniku Menšík – 1:5.

Úvod třetí periody ovšem patřil domácím hokejistům. Ti během dvou minut snížili z 1:5 na 3:5 a zdálo se, že by se ještě mohlo schylovat ke drama. Naštěstí pro Duklu následná šance Vsetína další pohromou neskončila.

Hostující celek pak opět několikrát podržel strážce jeho svatyně. V úplném závěru sáhli domácí k poslední možnosti, hře bez brankáře. Ani ta jim ovšem nevyšla, když půlminutu před třetí sirénou všem ujel veterán Čachotský a definitivně rozhodl – 3:6.

Šestý zápas finálové série Chance ligy se hraje na ledě Jihlavy zítra od 17.30. Pokud domácí uspějí, vyzvou v extraligové baráži Kladno na čele s Jaromírem Jágrem.

VSETÍN - DUKLA JIHLAVA 3:6
Branky a nahrávky: 28. Smetana, 42. Ondračka (Klímek, Březina), 44. Smetana (Klímek) – 3. Cachnín (Juda), 10. Eliáš (Juda), 17. Kachyňa (Brož, Havránek), 18. Čermák (Bilčík), 36. Menšík (Bilčík, Peš), 60. Čachotský. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Jindra, Komínek. Třetiny: 0:4, 1:1, 2:1. Stav série: 2:3. Dukla Jihlava: Žukov – Bilčík, Mareš, Kachyňa, Dundáček, Valenta, Eliáš, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Zadražil, Peš – Seman, Menšík, Brož – Cachnín, Juda, Čermák.