V rivalském duelu, který příliš hokejové krásy nepobral, se čekalo na první gólový zápis až do poloviny utkání. Ritticha propálil Radek Číp.

Do konce druhé třetiny Dukla dokázala stav srovnat. Její první zásah nebyl pro posunutou klec uznán, v probíhající čtyřicáté minutě ale v přesilovce zakončil kombinaci domácích Michal Důras.

V závěrečném dějství byla o něco aktivnější Dukla, ale druhou branku nepřidala. Naopak. Deset minut před koncem ujeli tři hosté na jednoho beka a výhodu zvládli, přesně zakončoval Jan Milfait. „Generálku jsme zvládli dobře," těšilo brodského kouče Jiřího Mičku.

Jedinou kaňkou pro Rebely bylo zranění křídelníka Pavla Musila. „To nás hodně mrzí. Musil je pro nás důležitou součástí první lajny. Uvidíme, jak to s ním bude vypadat," dodal Mička.

To jihlavští trenéři řeší patálie se sestavou v posledním období permanentně. „Potýkáme se se zraněními a nemocemi," potvrdil kouč Dukly Petr Vlk. „Musíme sahat do juniorky, což se pak částečně na výkonech a výsledcích projevuje, a sestava je taková, jaká je. To ale není výmluva, to nás může postihnout i v sezoně. Mladí hráči nepracují špatně, ale v některých situacích jim chybí zkušenosti," vysvětlil Vlk.

Oba krajští rivalové skončili s přípravnými duely. Příští středu pak vstoupí do první ligy. Dukla začíná dvakrát doma, přivítá nováčka z Havířova a Benátky nad Jizerou. „Na ligu se moc těšíme," uvedl autor jediné branky Dukly Michal Důras. „Těším se, že přijde víc diváků, bude to mít náboj."

V Havlíčkově Brodě přes skalp Dukly panuje před startem ročníku obezřetnost. Rebelové začínají dvakrát venku (České Budějovice, Havířov), ve třetím kole přivítají v derby Třebíč. „Na úvod nás čeká pekelné rozlosování. Musíme se na to pořádně připravit a urvat co nejvíce bodů," plánuje Mička.

JIHLAVA - HAVL. BROD 1:2

Branky a nahrávky: 40. Důras (Podlipnik, Dobrovolný) 31. Číp, 51. Milfait (Chlubna, Vágner). Rozhodčí: Hejduk Kotlík, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 449. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1.

Jihlava: Rittich Andersons, Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Kaláb, Štebih, M. Jícha Čachotský, Mikeš, Malec Důras, Velecký, Prokš Střecha, L. Jícha, Krupka Kuřítko, Kadlec, Jaroš.

H. Brod: Dolejš Kolafa, Novotný, Vágner, Drtina, Semrád, Korin, Zítka Havel, Polodna, Musil Rytnauer, Endál, Berger Štěpánek, Číp, Maliník Chlubna, Stehlík, Milfait.