Zase ta Boleslav… Už druhého hráče odloudil z jihlavské šatny extraligový nováček z Mladé Boleslavi. Po odchodu obránce Romana Čermáka je však tentokráte její úlovek o poznání tučnější. Vidině zahrát si nejvyšší soutěže neodolal talentovaný gólman a poslední dvě sezony jednička týmu David Rittich.

Dvaadvacetiletý David Rittich byl v hledáčku několika extraligových klubů. Například v závěru dvou posledních sezon trénoval s Plzní, se kterou dokonce před rokem zažil parádní jízdu play-off, zakončenou mistrovskými oslavami.

Přesto je jeho odchod velkou sprchou pro tým i fanoušky. „David chce jako talentovaný gólman pochopitelně vyzkoušet nejvyšší soutěž a my mu nebudeme bránit," nicméně uvedl šéf Dukly Bedřich Ščerban, kterého samozřejmě odchod brankářské jedničky mrzí: „Navrhovali jsme mu, aby ještě jednu sezonu u nás odchytal, ale rozhodl se odejít."

Dukla tak musí během krátké doby najít brankářskou náhradu. Jihlavští činovníci už mají příslib výpomoci od Hradce Králové. Mountfield by měl uvolnit na hostování jednoho z dvojice gólmanů Pavel Kantor, Ondřej Kacetl. „Ten brankář, který nebude v Hradci jedničkou, bude u nás na hostování," prozradil Ščerban. Ten se však dohodl i s Mladou Boleslaví. „Od nich k nám budou mít vyřízené střídavé starty jak David Rittich, tak jeho kolega v brankovišti Michal Valent. To je taková naše pojistka," dodal Ščerban.

David je odchovancem Dukly, ve které strávil, s výjimkou ročního intermezza v Havířově, celou dosavadní kariéru. V rozhovoru pro Deník připustil, že rozhodování o odchodu nebylo rovněž z tohoto důvodu jednoduché: „Hodně dlouho jsem o tom přemýšlel, protože s Duklou jsem hodně spjatý. Nakonec jsem se ale rozhodl jít do toho a zkusit se poprat o post jedničky v extralize."

Jméno Rittich se tak znovu objeví v nejvyšší tuzemské soutěži. Řadu let v ní působil jako čároví rozhodčí Davidův otec. I na jeho názor se hráč ptal. „Táta mi odpověděl jednoznačně, řekl: Neváhej a běž to zkusit! Z Dukly se mi neodchází lehce, ale třeba se jednou vrátím," loučí se s mateřským klubem talentovaný gólman.