CHANCE LIGA, SK. O PŘEDKOLO

BENÁTKY N. J. – JIHLAVA 3:0

Domácí měli obrovskou motivaci, jelikož Duklu porazili na svém ledě naposledy v roce 2016! Ale na začátku měla přece jen více ze hry Jihlava. Ovšem Anděl ani Fronk Schwarze v domácí svatyni nepřekonali. Na druhé straně nevyzrál na Brože ani Kunst.

V prostřední části se Dukla připravila o narůstající se tlak sama. Zbytečná vyloučení dávala šanci naopak domácím, kteří dvě početní výhody nevyužili, tu třetí už ano. Buchtela se nebál najet až před Brože a přes obránce poslal puk k tyči.

Lídrovi skupiny se nedařilo, což potvrdil i špatně sehranou přesilovkou na přelomu druhé a třetí části. V ní byl sice aktivní, měl i chvilkami tlak, ale velkou šanci měli paradoxně domácí. Špaček po chybné rozehrávce pálil mimo.

Osm minut před koncem bylo na střídačce Benátek ještě veseleji. Po vyhraném buly vystřelil pohotově zpoza obránce Křepelka, a Brož neměl nárok. Jihlavští pak uzavřeli soupeře v obranném pásmu, ale Schwarze překonat nedokázali. Sami naopak, už při power-play, chybovali a Špaček třetí trefou výhru zpečetil.

Branky a nahrávky: 36. Buchtela (Jiruš), 52. Křepelka (Jansa), 59. Špaček. Rozhodčí: Barek, Petružálek – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 15:27. Diváci: 245. Třetiny 0:0, 1:0, 2:0. Jihlava: J. Brož – Staněk, Vála, Bukač, Kolář, Holý, Piegl – Zeman, Skořepa, Čachotský – Pekr, Poletín, Anděl – Chlubna, Fronk, Jiránek – Protasenja, Lichanec, Harkabus.
1. JIHLAVA 53 28 2 8 15 159:122 96
2. TŘEBÍČ 52 25 4 5 18 156:136 88
3. Frýdek-Místek 52 21 8 4 19 182:147 83
4. Prostějov 53 22 3 7 21 172:168 79
5. Benátky n. J. 53 13 12 3 25 140:168 66
6. Ústí n. L. 53 12 2 6 33 139:214 46
7. Kadaň 53 11 3 3 36 116:226 42
8. Sokolov 53 7 4 4 38 139:19 33