JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 5:1

Domácí borci na nic nečekali a do soupeře se jak se patří zakousli. Pohodu na jejich hole dodal v přesilovce Pohl, který byl rychle u odraženého puku. Po šesti minutách hry to bylo už 2:0, a znovu si jihlavský výběr pomohl početní výhodou. Tentokrát v tom měli hole Anděl a Chlubna, jenž procedil puk za ležícího Hamalčíka. A když se parádní trefou do šibenice prezentoval zanedlouho Pohl, bylo na jihlavské střídačce veseleji ještě víc.

HC Dukla Jihlava, ilustrační foto
Dukla chce Ústí nad Labem porazit i popáté, Třebíč zabojuje s Frýdkem-Místkem

Ve druhé části sice domácí také určovali tempo hry, ale také si neodpustili slabší chvilku. Lichanec nezkontroloval prostor před Brožem, kam nahrál přímo na hůl Pšeničkovi, který nadvakrát brankáře Dukly překonal.

Favorit ovšem v závěrečné části nenechal nikoho na pochybách, že brát bude body on. Střeleckou smůlu protrhl přesnou ránou do horního růžku Protasenja, a na konečných 5:1 uzavřel parádní střelou od modré Pekr.

BC Vysočina. Ilustrační foto.
Přijede nadupaná záloha USK Praha. Jihlavští basketbalisté ji chtějí překvapit

Branky a nahrávky: 3. Skořepa (Pohl, Pekr), 7. Chlubna (Anděl, Jiránek), 9. Pohl (Skořepa, Čachotský), 52. Protasenja (Fronk, Půža), 53. Pekr (Staněk, Anděl) – 38. Pšenička. Rozhodčí: Doležal, Jaroš – Polák, Horažďovský. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 1205. Třetiny 3:0, 0:1, 2:0. Jihlava: J. Brož – Pohl, Staněk, Kolář, Piskač, Holý, Půža – Čachotský, Skořepa, Jiránek – Anděl, Poletín, Pekr – Protasenja, Fronk, Chlubna – Harkabus, Lichanec, Zeman.