Hokejisté Náměště drželi v Moravských Budějovicích krok s favoritem po dvě třetiny. Domácí jim zasadili rozhodující úder do vazu necelou půlminutu po startu třetího dějství a postup už si vzít nenechali.

Chotěboř na svém stadionu nedala Humpolci šanci, udělila soupeři tenisového kanára a také už se může chystat na semifinále. V něm se střetne s Pelhřimovem, který si svůj postup vybojoval již v úterý.

Soupeře pro Moravské Budějovice určí až další zápas(y). Blíže k postupu má Telč, která vyhrála na ledě Světlé nad Sázavou. Domácí přitom vedli po necelých šesti minutách 2:0, svůj náskok ale neudrželi.

Telč skóre otočila a v sobotu bude mít příležitost doma svůj postup stvrdit. „Určitě to chceme před svými fanoušky stvrdit,“ netají jasný cíl předseda oddílu František Čermák. „Světlou jsme dokázali zaskočit, věřím, že jsme na tom nyní psychicky lépe a známe na soupeře recept.“

Výsledky 3. kola čtvrtfinále
Pelhřimov – V. Meziříčí B 8:3 (konečný stav série: 3:0), Chotěboř – Humpolec 6:0 (konečný stav série: 3:0), M. Budějovice – Náměšť n. O. 4:2 (konečný stav série: 3:0), Světlá n. S. - Telč 2:5 (stav série: 1:2).
Další program, 4. zápas, sobota 9. března: Telč – Světlá n. S. (17.00).