Předkolo:
Slavia Praha – TŘEBÍČ
Poruba – JIHLAVA
Termíny: 9., 10., 13., 14.a 16. března

Oba týmy začínají svoji pouť vyřazovacími boji na stadionech protivníků. Velkou radost z pokračující sezony mají v Třebíči. Horácká Slavia se probojovala do play-off po třech letech.

V roce 2017 na přelomu února a března bojovala Třebíč ve čtvrtfinále s pražskou Slavií, které podlehla hladce 0:4 na zápasy.

A se stejným soupeřem se Horáci utkají o postup i tentokráte!

Pražané sice v průběhu bojů o nasazení pro play-off atakovali i elitní kvarteto, v posledních zápasech ale zcela ztratili formu.

Sešívaní prohráli osm posledních duelů, mezi nimi si připsali i hrozivý debakl 1:12 v Českých Budějovicích.

Naopak v Třebíči panuje velká pohoda. Svěřenci trenéra Radka Nováka vyhráli dvanáct zápasů v řadě, v posledním kole si v přestřelce poradili v Kadani s místními Trhači 6:5.

Podle aktuální formy jsou mírnými favority třebíčští hokejisté, ale: „Ve vyřazovacích bojích se hraje jiný hokej než v základní části,“ upozornil na klubovém webu útočník Třebíče Radim Ferda.

Zároveň ale dokazuje velké odhodlání, které v týmu před dnešním startem předkola panuje. „Moc se těšíme, play-off tady nějaký čas nebylo. Sil máme dost. V neděli si odpočineme, a v pondělí na ně vletíme. Věřím v to, že uděláme velký úspěch. Doufám, že nás přijdou v hojném počtu podpořit naši fanoušci,“ burcuje Ferda.

Na rozdíl od třebíčské radosti panuje v Jihlavě nálada „pouze“ splněné povinnosti. Po naprosto nečekaném pádu do slabší skupiny neměla Dukla jinou metu než skupinu vyhrát.

To se v podstatě bez problémů povedlo. Jihlavané pečlivě hospodařili se svým náskokem a v předstihu několika kol měli jistotu souboje s Porubou.

V play-off se bude jednat o premiérový souboj, Poruba (i její předchůdce Sareza) se s Duklou dosud utkávala pouze v základních částech první ligy.

Oba týmy v průběhu sezony vyměnily hlavního trenéra. Proti Dukle povede Ostravany její bývalý hráč a velice zkušený kouč František Výborný. „V Porubě nás čeká náročný a tvrdý hokej,“ odhadoval na tiskové konferenci po zápase se Sokolovem (3:1) asistent jihlavského trenéra Karel Nekvasil. „Je to hodně nepříjemný důrazný soupeř, od kterého čekáme, že se zaměří na defenzivu. Nebude tak snadné se přes něj dostat. Do souboje si ale věříme a doufáme, že předkolo zvládneme.“

Rozpis play-off

Čtvrtfinále:

České Budějovice – ?

Přerov – ?

Vsetín – Litoměřice

Chomutov – Havířov

Termíny: 19., 20., 23., 24., 26., 28. a 30. března

Semifinále play-off startuje 2. dubna, finále 17. dubna. Vítěz play-off postupuje přímo do extraligy.