Připomínka loňského semifinále. Hokejisté Horácké Slavie se v prvním letošním prvoligovém utkání představí na ledě Zlína. S ním vloni třaskavou sérii prohráli 1:4 na zápasy.

Letošní bilance vzájemných duelů je vyrovnanější. Ve Zlíně Třebíč prohrála 1:3, doma soupeře udolala v prodloužení 4:3. Svěřenci Kamila Pokorného ale měli v závěru roku daleko lepší formu. V posledních deseti zápasech nebodovali pouze jednou.

To Berani stále spíše klopýtají. V posledních sedmi duelech čtyřikrát prohráli a třikrát vyhráli. Poslední utkání roku v Praze na Slavii odevzdali 1:4.

To Horáci měli veselejšího Silvestra, když před skvělou návštěvou téměř třech a půl tisíce diváků stejným výsledkem porazili Znojmo. „Jsme šťastní, že se nám podařilo vyhrát v posledním zápase roku. Doufáme, že zároveň i do nového roku vstoupíme takto úspěšně,“ uvedl asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

Pozor na začátky

Duklu čeká v Pelhřimově konfrontace s pražskou Slavií. Tradiční protivník neodstartoval sezónu dobře, ale v posledních kolech se pod vedením nového trenéra Aleše Tottera zvedá. Sešívaní dokonce v prosinci získali více bodů než Jihlavané.

Ty trápí v posledním období starty do utkání. S Prostějovem ještě svěřenci Viktora Ujčíka dokázali duel obrátit, v Litoměřicích ale ne a vraceli se domů s prázdnou. „I když jsme byli na jejich nástup nachystaní, měli jsme špatný vstup do utkání. Domácí nás ve všem přehrávali,“ uznal Ujčík.

Letošní vzájemné zápasy zatím vycházely lépe Dukle. V Pelhřimově vyhrála 3:1, v Edenu po prodloužení 5:4.

Program 34. kola
Dnes od 17.00: Frýdek-Místek – Kolín. Od 17.30: JIHLAVA – Slavia, Zlín – TŘEBÍČ, Přerov – Litoměřice. Od 18.00: Pardubice B – Poruba, Znojmo – Prostějov, Sokolov – Vsetín.