V úvodních dvou zápasech semifinále první ligy se vzmohli pouze na dvě vstřelené branky, což při kvalitě protivníka mohlo sotva stačit na lepší výsledek.

Dukla přitom měla na ledě Pirátů v obou zápasech výborné chvilky, vyšel jí vstup do prvního duelu, ve druhém deset minut domácí prakticky nevěděli, kde jim hlava stojí. „Kluci bojovali, za to jim patří dík," uznal i trenér Petr Vlk.

Bohužel pro Jihlavu však její hráči nevydrželi s aktivní hrou delší úseky. V pondělí vedli 1:0, ale poté nechali poměrně lacino Chomutov skóre otočit.

V úterý neproměnili hromadu šancí či pološancí, trošku náhodně inkasovali, a vynikajícího Hanuljaka sami nedokázali pokořit. A to dokonce ani při pětiminutové přesilovce, kterou měli na dvě minuty vyšperkovanou dvojnásobnou výhodou. „Měli jsme příležitosti ke srovnání, ale nepodařilo se nám to," smutně krčil rameny Vlk.

I kdybychom nenazvali všechny jihlavské příležitosti v druhém utkání jako gólové, ta poslední v závěrečné minutě duelu byla tisíciprocentní. Kapitán Tomáš Čachotský byl zcela osamocen před ležícím domácím brankářem, přesto branku nevstřelil. Hanuljak v pádu rukavicí vytěsnil puk na tyčku…

Paní Spravedlnost tak stála na správné straně, protože vyrovnání by bylo pro Duklu sice slastné, pro Piráty však nespravedlivé. „Především v závěru jsme tahali za horší konec," netajil kouč Dukly.

Podobné to bylo i po většinu prvního utkání. „Byli jsme bez pohybu, agresivity, Pirátům jsme to hodně ulehčili," hovořil obdobně kriticky také Vlkův asistent František Zeman.

Hráči Dukly jeli na sever po úspěchu s Kladnem hodně sebevědomí a odhodlaní poprat se o postup. První dva duely však jasně naznačily, že Chomutov představuje kvalitativně naprosto odlišného protivníka. „Nepřistoupili jsme k utkání tak, jak bychom měli," hodnotil navíc kriticky první duel zkušený útočník Marek Melenovský.

Chomutov předvádí lepší hokej ve vysoké rychlosti, má na první ligu perfektně zkombinovaný kádr zkušených borců a talentovaných mladíků, a Duklu tak čeká od pátku doma pořádná šichta.

Výše už jsme zmínili absenci pohybu, agresivity, slabší přístup k utkání. Tohle vše bude muset Dukla do nadcházejících dvou duelů změnit. A zkusit vylepšit především střeleckou potenci. Pak snad bude mít doma šanci Piráty porazit, v ideálním případě stav série srovnat. „Věřím, že se do Chomutova v úterý znovu vydáme," zůstává optimistický Petr Vlk. Jak se k výzvě postaví hráči?