Valaši do zápasu lépe vstoupili. Dvě branky Jonáka jim zajistily vedení po první třetině 2:0. Když přidal sedm minut po změně stran třetí gól Hrňa, zdálo se, že bude zbytek zápasu pouze otázkou výše skóre.

Jenže hráči Dukla se obdivuhodně vzchopili. Už za dvě minuty se trefil Štefančík, stejný hráč ještě ve druhé třetině snížil na rozdíl jediné branky. Dvě minuty po začátku závěrečného dějství mířil přesně Jelínek a začínalo se odznovu – 3:3.

Valaši si, podruhé v utkání, pomohli přesilovkou. Vedení jim střelou z levého kruhu vrátil Teper. Jihlava na konci riskla hru bez brankáře, Jonák trefou do prázdné završil hattrick a rozhodl o prvním bodu v sérii – 5:3.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF HOKEJOVÉ CHANCE LIGY - 1. ZÁPASY
VSETÍN – JIHLAVA 5:3
Branky a nahrávky: 10. Jonák (Jenáček, Klhůfek), 20. Jonák (Teper), 27. Hrňa, 48. Teper (Jonák), 58. Jonák (Larsen) – 29. Štefančík (Harkabus, Havránek), 33. Štefančík (Ozols, Dvořák), 42. Jelínek (Kočí, Koštoval). Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Vašíček, Maňák. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 3 220. Třetiny: 2:0, 1:2, 2:1. Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Dundáček, Dvořák, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský, Toman, Cachnín – Harkabus, Havránek, Štefančík – Rauš, Menšík, Jelínek – Chvátal, Pořízek, Brož. Stav série: 1:0.

Další výsledek semifinále play-off Chance ligy: Litoměřice – Zlín 2:0 (1:0 na zápasy). Hraje se na čtyři vítězné zápasy, druhé duely jsou na programu ve středu.