Úvodní dějství tak jednoznačnému výsledku rozhodně nenasvědčovalo. První branka zápasu totiž padla až dvanáct vteřin před koncem první třetiny. Bomba Kočího od modré však možná celý zápas rozhodla ve prospěch Dukly – 1:0.

V prostřední části spustili svěřenci trenéra Viktora Ujčíka doslova střelecký uragán. Hattrick Harkabuse, na nějž navázaly přesné zásahy Havránka a Menšíka, poté ještě Pořízka, po nichž bylo definitivně hotovo.

Po drtivé výhře 7:2 vyrovnali hokejisté Dukly Jihlava stav série na 1:1. O postupujícím do čtvrtfinále play-off rozhodne třetí, rozhodující duel. Vybojuje Dukla další pokračování sezony?

CHANCE LIGA - PŘEDKOLO PLAY-OFF
JIHLAVA – SLAVIA PRAHA 7:2
Branky a nahrávky: 20. Kočí (Čachotský, R. Toman), 24. Harkabus (T. Havránek, R. Toman), 30. Harkabus (Čachotský, T. Havránek), 33. Harkabus (Čachotský, R. Toman), 37. T. Havránek (Menšík, Čachotský), 39. Menšík (Dundáček), 55. Pořízek (Chvátal) – 34. Kulda (Guman), 59. Knotek (Průžek). Rozhodčí: Zavřel, Šico – Maštalíř, Otáhal. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:0. Diváci: 1 104. Třetiny: 1:0, 5:1, 1:1. Dukla Jihlava: Beran – Strejček, Bilčík, Ozols, Dundáček, Kočí, Koštoval – Cachnín, Toman, Čachotský – Šik, Havránek, Harkabus – Jungwirth, Menšík, Jelínek – Rauš, Pořízek, Chvátal. Stav série: 1:1.

Hraje se na dvě vítězná utkání. První utkání se hrálo na ledě hůře postaveného mužstva, druhé a případné třetí se hraje u týmu umístěného po základní části lépe. Rozhodující třetí duel je tedy na programu dnes na zimním stadionu v Pelhřimově.

Výsledek druhé série: Přerov – Pardubice B 3:2 (Stav série 1:1).