V pořadí již 36. kolo má ve středečním podvečeru na programu naše druhá nejvyšší hokejová soutěž. Na led vyjedou rovněž hokejisté obou celků z Vysočiny. A po posledním nezdaru mají v dalším kole Chance ligy co napravovat.

Jihlavská Dukla doma od 17.30 přivítá hokejisty Vsetína. Souboj čtvrtého s třetím celkem tabulky bude jednoznačným magnetem tohoto kola. Dvanáctinásobní mistři bývalé federální ligy do něj půjdou po poslední nečekané prohře 0:4 se Sokolovem.

Tu zapříčinila především mizerná koncovka Jihlavy. „Tlak si dokážeme vytvořit, ale neproměňujeme šance. Naše zakončení musíme rozhodně zlepšit,“ neskrýval kouč Dukly Viktor Ujčík, sám v aktivní kariéře střelec k pohledání.

Odlišný průběh měly sobotní zápasy hokejistů Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) a Žďáru nad Sázavou (v černém). Prvně jmenovaní zdolali Kobru, Plameny padly v Kopřivnici.
Bruslaři se doma proti Kobře vytáhli, Plameny naopak potopily opakující se chyby

Ani Valachův se však poslední utkání příliš nevydařilo. Před vlastním fanoušky totiž přesně před týdnem podlehli Šumperku 1:4. Na první výhru v tomto kalendářním roce tak třetí celek tabulky dál čeká.

Druhé místo v tabulce budou na ledě Havířova hájit hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Ani jim se poslední zápas vůbec nevydařil, v sobotu doma nečekaně podlehli Ústí nad Labem 2:3. „Po celý zápas jsme byli horší v osobních soubojích a neměli jsme ten pohyb, na který jsme zvyklí,“ postýskl si asistent trenéra Třebíče Jaroslav Barvíř.

Dva roky působil na lavičce divizních fotbalistů Humpolce trenér Lukáš Staněk. Hlavně uplynulý podzim jeho bývalému celku vyšel na výbornou.
Těší mě, že jsem dostal šanci, řekl Staněk po svém konci u fotbalistů Humpolce

Ten věděl, že s podobným přístupem by měli jeho svěřenci problémy také v dalších zápasech, které je čekají. „Musíme od první vteřiny zápasu podávat mnohem lepší výkon. Věřím, že si někteří hráči sáhnou do svědomí a v dalším utkání podají mnohem lepší výkon,“ řekl Barvíř směrem k souboji s Havířovem.

Rovněž jemu sobotní duel 35. kola moc nevyšel. Na ledě pražské Slavie totiž Slezané prohrávali po dvanácti minutách hry už 4:0! V dalším průběhu se sice zlepšili, ale na více než na korekci na konečných 2:4, to nestačilo.

Program 36. kola Chance ligy
DNES: Havířov – TŘEBÍČ, Benátky nad Jizerou – Litoměřice, JIHLAVA – Vsetín (vše 17.30), Ústí n. L. – Sokolov, Fr.-Místek – Slavia Praha, Kolín – Vrchlabí, Šumperk – Přerov (vše 18.00).