Tou, kterou pocítili ze všeho nejvíc, bylo stěhování. Donedávna jim jako internát sloužil domek v blízkosti bývalého zimního stadionu. Nyní ale využívají část budovy bývalého telčského finančního úřadu na Štěpnické ulici za domovem pro seniory s Alzheimerovou chorobou.

Ubytování mají stylově vybavené. Kromě hokejových legend, které na ně dohlížejí ze zdí, spí pod povlečením s potiskem nejznámějších NHL klubů. „Část objektu jsme zpřístupnili a nově vybavili. Tam teď přebývá třicet hráčů. Zbytek budovy hodláme dále rekonstruovat,“ informoval hlavní trenér a zakladatel Hockey Talent Academy Jaromír Pytlík.

Mladí talenti také dostali nové dresy s takzvaným army, neboli maskáčovým potiskem. „Teď v nich trénují, inspirovali jsme se v NHL. Potisk symbolizuje to, že se má bojovat pouze na sportovním poli,“ vysvětlil Pytlík.

Novinkou je i hřiště za zimním stadionem, které stavební firma právě dokončuje. Jedná se o víceúčelovou plochu pro různé druhy sportů. První sportovci by si umělý povrch mohli přijít vyzkoušet do konce měsíce, kdy má být hřiště hotové.

Když se hokejisté zrovna nepřipravují na další sezónu, užívají si prázdniny po zakončení prvního roku na Střední odborné škole v Telči, kde studovali nově otevřený obor Managament sportu a trenérství. Podle ředitele školy prospěli s velmi dobrými výsledky.