Výsledkově velmi vyrovnané duely sehrály hokejové mančatfy z Vysočiny v sobotním 17. kole druhé ligy. Třebíč doma zdolala Litoměřice 3:2, naopak Jihlava podlehla Vsetínu na jeho ledě rovněž těsně 1:2

Jihlavští hokejisté přitom začali zápas na ledě Valachů velmi dobře. Ve 14. minutě šli do vedení, Vsetín chyboval v rozehrávce, Berger puk zachytil, otočil se a zamířil přesně nad beton brankáře Vsetína – 0:1.

Krátce po polovině normální hrací doby však bylo skóre úplně opačné. Nejprve Kubiš vyrovnal a za další minutu už Vsetín vedl. Po vyhraném buly okamžitě zakončil Jonák – 2:1.

Ačkoliv dělali v závěrečné dvacetiminutovce hosté co šlo, na vyrovnání to nestačilo. Hokejisté Dukly se tak ze Vsetína vrátili s prázdnou.

Další krok k titulu půlmistra krajského přeboru v sobotu udělali hráči Fotbalové školy Třebíč (v oranžových dresech). Vrchovinu B (v šedočerném) na její půdě deklasovali 9:1.
OBRAZEM: Další kanonáda! Fotbalisté Třebíče potupili Vrchovinu B devíti brankami

Ještě lepší start do sobotního utkání měli hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Už ve 4. minutě je v souboji s Litoměřicemi poslal do vedení Bittner. Po polovině zápasu ovšem bylo vyrovnáno.

Krutil střelou od modré využil přesilovou hru a začínalo se opět od začátku – 1:1. Na další přesné zásahy se pak čekalo až do závěrečné desetiminutovky.

Nejprve se z pravého kruhu k bližší tyči přesně trefil Dočekal a vrátil Třebíči vedení. Jenže už za další čtyři minuty bylo skóre opět vyrovnané. Hosté zkusili hru bez brankáře, kterou zužitkoval dorážející Toman.

Hokejisté Horácké Slavie ovšem zareagovali tím nejlepším možným způsobem. Pětašedesát vteřin před třetí sirénou totiž Malý na několikerý pokus dorazil puk za ležícího gólmana Cichoně a rozhodl o tom, že všechny tři body tentokrát zůstaly na Vysočině.

V následujícím středečním 18. kole dojde na druhý letošní souboj obou rivalů z Vysočiny. Od 17.30 vyzve na pelhřimovském ledě Dukla Jihlava hostující Horáckou Slavii Třebíč.

CHANCE LIGA - 17. KOLO
VSETÍN – JIHLAVA 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Kubiš (Hrňa, Klhůfek), 32. Jonák (Rob, Bērziņš) – 14. Berger. Rozhodčí: Šico, Wagner – Bezděk, MIkšík . Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 2 610. Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Kachyňa, Kočí, Vala – Čachotský, Pořízek, Cachnín – Jungwirth, Štefančík, Havránek – Jelínek, Menšík, Krajč – Berger, Handl, Brož.

TŘEBÍČ – LITOMĚŘICE 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Bittner (Štebih, Bořuta), 53. Dočekal (Psota), 59. Malý (Ferda) – 33. Krutil (Jícha, Korkiakoski), 57. Toman (Sihvonen, Husák). Rozhodčí: Micka, Kosnar – Kotlík, Augusta. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 841. Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Vodička, Bořuta, Baláž, Kříž, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Matěj Svoboda, Malý, Ferda – Frömel, Kučera, Horváth – Michalčuk, Matyáš Svoboda, Stehlík.

Další výsledky 17. kola: Kolín – Pardubice B 2:0, Slavia Praha – Poruba 1:3, Prostějov – Přerov 1:2, Frýdek-Místek – Zlín 0:1, Znojmo – Sokolov 4:5.

14. Frýdek-Místek 17 1 0 4 12 33:58 7

Program 18. kola (středa 31. října): Přerov - Frýdek-Místek, Zlín – Prostějov, DUKLA JIHLAVA – HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ (vše 17.30), Znojmo – Kolín, Pardubice B – Litoměřice, Sokolov – Slavia Praha, Poruba Vsetín (vše 18.00).