Příprava vrcholí. Druholigové hokejové celky z Vysočiny už mají posledních devět dní na doladění sestav a různých herních prvků. Většině z nich se to daří. Velmi dobré jsou výsledky pelhřimovského Spartaku, tým konsolidují i Žďár nad Sázavou a nováček z Moravských Budějovic. Jediný celek má problémy. Chotěboř totiž dlouho sháněla nového sponzora, a staví tak mančaft na poslední chvíli.

SPARTAK PELHŘIMOV

Až nezvykle dobré výsledky v přípravě má pelhřimovský Spartak. Pokud nastoupil v kompletní sestavě, tak prohrál vlastně jen jednou, s prvoligovou Duklou Jihlava. Předtím si poradil s Jindřichovým Hradcem, Milevskem a dvakrát se Žďárem nad Sázavou. „Co se týká výsledků i předváděné hry, jsme spokojeni," hlásí manažer klubu Aleš Kučera.

Ten chtěl před přípravou na ledě posílit hlavně defenzívu. Proto do klubu přišli Veselý, Tobola, Fibikar a Zelený. „Ještě jednáme o Slovinci Štebihovi, který by u nás měl působit formou střídavých startů z Dukly Jihlava. Definitivně jasno bude na konci týdne," naznačuje Kučera.

V ofenzívě měl Pelhřimov jasno už před startem herní přípravy. Jediná změna je v tom, že se počítalo s hráčskou pomocí Ivana Padělka. „Pokud nebudeme mít velkou marodku, tak asi hrát nebude. Ivan je rozhodnutý dělat už jen asistenta trenéra," vysvětluje manažer Spartaku. Červenobílé to ale moc mrzet nemusí, v útoku mají momentálně velkou konkurenci. Tu ještě zvýšil příchod Martina Hadravy a o místo na slunci se chystá poprat také Suk. „Kvůli pracovním povinnostem se k týmu připojil později, ale už týden trénuje a velmi brzy si zkusí i zápas," tvrdí Kučera.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Plameny zažívají na žďárské poměry velmi rušnou přípravu. V kabině týmu, který se opakovaně nedokázal probít přes čtvrtfinálové brány, došlo k několika zásadním změnám. Tou největší je přesun nejproduktivnějšího hráče Martina Sobotky na pozici trenéra po odchodu Svatopluka Číhala do KHL. Kvůli pracovnímu vytížení přišlo vedení SKLH i o druhého centra a třetího nejproduktivnějšího hokejistu týmu Miroslava Bukáčka. Klub proto mohl vypsat konkurz na nové mozky týmu. Výsledek?

Podle papírových předpokladů se má fanoušek SKLH na co těšit. Hned od začátku srpna brázdí žďárský led loni trutnovský útočník Ondřej Březina, který v dresu Draků nasázel třicet gólů. Přestupovou bombou je pak včerejší dohoda na roční hostování s Michalem Kaňkou. Hráč Třebíče, který v posledních čtyřech sezonách oblékal dres Benešova, je obávanou postavou druhé ligy. Během čtyř let stihl posbírat 258 bodů (107+151). „Díry v sestavě jsme zalepili. Myslím, že se podařilo najít kvalitnějšího hráče, než jsem byl já," směje se Martin Sobotka a dodává: „Když se Michal zblázní, je schopný zápas rozhodnout sám."

V přípravě se Žďáru zatím příliš nedařilo. První výhra přišla až ve středu v Třebíči, kde Plameny udolaly nováčka z Moravských Budějovic. Včerejší duel s Technikou Brno skončil po uzávěrce.

HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

S řadou změn v kádru se od 8. srpna připravují na ledě hokejisté Moravských Budějovic. Tým Rudolfa Cakla má herní fázi letní přípravy před historicky prvním startem ve druhé lize v plném proudu. Mužstvo opustili hráči jako Míča, Topol, Barvíř, Sedláček, a změn bude podle slov kouče víc. „Sestava, se kterou jsme odehráli první přípravné utkání s Jindřichovým Hradcem, není ještě ustálená. Zkoušíme nové hráče, kteří se uchází o místo. V záloze mám ještě jednu pětku, se kterou počítám," vysvětluje budějovický kormidelník.

Trenér Žihadel prozradil, že mužstvo bude spolupracovat s okolními kluby. „Na střídavé starty k nám budou chodit hráči z Jihlavy, Třebíče nebo Znojma, kteří se nevejdou do áčka. Je to pro ty kluby ekonomičtější, než řešit, co s nimi, a u nás se můžou vyhrát," doplňuje Cakl.

Ten má během přípravy naplánované čtyři zápasy. V prvním Žihadla přestřílela Jindřichův Hradec, ve druhém však v nájezdech nestačila na žďárské Plameny.

HC LVI CHOTĚBOŘ

Tým z Chotěboře dlouhou dobu vůbec nevěděl, zda bude moci do druhé ligy nastoupit. Nakonec se povedlo sehnat klíčového partnera, který finančně pokryje náklady.

Lvi tak museli během minulého týdne narychlo sestavovat kádr a včera odehráli první přípravné utkání. To však skončilo po uzávěrce tohoto vydání.