Domácí Horáky v zápase držely přesilové hry, v nich zaznamenaly obě gólové trefy. Na vedoucí zásah Bořuty, ze závěru prvního dějství, ovšem navázaly branky Strejčka a Pořízka. Prodloužení pak zařídil vyrovnáním Dočekal – 2:2.

Jelikož v nastaveném čase další gól nepadl, musely o vítězi derby rozhodnout až samostatné nájezdy.

A v nich mohla Dukla nabídnout bohaté zkušenosti svých hráčů. V šesté sérii rozhodl o jejím vítězství Čachotský, na jehož samostatný nájezd neměl Jekel šanci – 2:3.

CHANCE LIGA - 31. KOLO
TŘEBÍČ – JIHLAVA 2:3 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Bořuta (Štebih, Psota), 50. Dočekal (Vodný) – 36. Strejček (Čachotský), 42. Pořízek, rozh. nájezd Čahotský. Rozhodčí: Valenta, Hucl – Štofa, Malý. Vyloučení: 3:7, navíc Matyáš Svoboda – Šik, 5 minut za hrubost. Využití: 2:0. Diváci: 2 202. Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Vodička, Bořuta, Stehlík, Štebih, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Frömel, Kučera, Ondráček – Michalčuk, Matyáš Svoboda, Matěj Svoboda. Dukla Jihlava: Beran – Strejček, Bilčík, Kolář, Dundáček, Ozols, Koštoval, Kočí – Cachnín, Bartoš, Čachotský – Šik, Havránek, Harkabus – Burkov, Kuprijanov, Štefančík – Jelínek, Pořízek, Brož.

14. Slavia Praha 31 6 3 5 17 73:101 29

Program 32. kola (středa 27. prosince): Zlín – Kolín (15.00), Přerov – Vsetín, JIHLAVA – Prostějov (oba 17.30), Znojmo – Frýdek-Místek, Pardubice B – Slavia Praha, Sokolov – TŘEBÍČ (vše 18.00), Poruba – Litoměřice 4:3 (předehráno).