Jak proběhla první část přípravy na suchu, ta pro hráče méně oblíbená. „Frfňali“, nebo ty dávky přijali tak, že se bez toho prostě v sezoně neobejdou?

Letos jsou ročníky, které to berou tak, že to k tomu patří, ta dřina. A proto k tomu tak přistupují. V tomhle směru byla až extrémně dobrá, díky charakteru hráčů. Nikdo nic nevypustil.

Co hráči museli během první fáze absolvovat, zařadili jstei cyklistiku?

Já moc nejsem zastáncem kola a ani dlouhého běhání. Jen první tři týdny se běhalo, pak už to byla spíš posilovna a nabírání síly. Posledních čtrnáct dní suché přípravy jsme si všichni zpestřili na ledě, kde jsme měli šest tréninků, to bylo dobré.

Teď už vám začíná ta příjemnější část letního drilu, i kdyžurčitě také náročná. Co hráči v prvních dnech na ledě absolvují?

Ten první týden bude takový seznamovací. Vzhledem k tomu, že jsme měli mít už ve čtvrtek přípravný zápas s Hradcem, ale protože asi nebude na hlavním stadionu led, tak se to zruší, tak budeme mít dost času se připravit na první utkání, které odehrajeme až příští pátek. Nemusíme tolik kvaltovat, bude to pozvolnější.

Co hráče tedy čekalo v pondělí, kdy jste se sešli po dovolených poprvé?

Takový klasický první první trénink. Na suchu před ledem šlo jen o protažení, aby se nikomu nic nestalo. Na ledě se nic naplno nejelo. Jen dlouhé jízdy s pukem, aby si na to sáhli i gólmani. Šlo o to, aby se zapotili a zapotili výstroj.

Ve zbytku týdne si už vaši svěřenci máknou?

Do konce týdne bude na suchu posilovna, na ledě budeme postupně přidávat, ale bude to volnější.

Kolik hráčů vůbec máte v kádru a jsou tam nějaké nové tváře, které přišly z jiných klubů?

Vzhledem k tomu, že máme áčko i béčko, tak je tam kolem čtyřiceti hráčů. Já si do přípravy beru dvaadvacet lidí. Akorát dva útočníci od nás odešli. Najman do Liberce, Filip do Telče k panu Pytlíkovi. Jinak nový je tu Petr Bouška z Tábora, který se nám přišel ukázat na konci sezony, a já se rozhodl, že si ho tady nechám.

Je znát, že se juniorská kategorie věkově rozšířila a mezi hráči jsou tím pádem větší rozdíly?

Ty rozdíly tam jsou, ale to ukáže až sezona, jestli to bude fungovat. Opravdu nevím, jak týmy budou využívat ty výjimky a starší hráče. Teď se nedá odpovědět, jestli se ten ročník 2002 uchytí.

Kdy budete selektovat tým a kolik hráčů si ponecháte?

Selektovat ho budu, ale tak jakoby mírně, protože naše béčko juniorky bude hrát pod hlavičkou Pelhřimova, a nebude jednoduché ty hráče mezi týmy posouvat, takže se některým vyřídí střídavé starty. Ale že bychom někomu řekli, že končí, tak to možná jednomu nebo dvěma klukům.


Přípravné zápasy:
3. 8 Č. Budějovice (V)
7. 8. Žďár n. S. (V)
10. 8. Olomouc (?)
17.–19.8. turnaj K. Vary
28. 8. Žďár n. S. (D)
30. 8. Č. Budějovice (D)
(D) – doma, (V) – venku