Jihlavští hráči prý byli před zápasy vedoucího celku trenéry patřičně motivováni. „Kluci měli slíbenou odměnu za čtyři body, ale co to bylo, to si necháme v týmu mezi sebou. My se je každý zápas snažíme motivovat, a jsme rádi, že za tím šli,“ říká trenér Dukly Karel Nekvasil.

Páteční mač ale jeho tým nezahájil moc lichotivě, hned ve 4. minutě inkasoval. „My jsme po té dlouhé cestě nezačali optimálně, ale naštěstí se nám podařilo celkem brzy vyrovnat,“ potěšila Nekvasila rychlá reakce a branka Rašína z 10. minuty. Do konce první části se skóre už nezměnilo.

Prostřední dějství bylo podobné a hlavními aktéry byli oba gólmani, kteří své svatyně zavřeli. Rozhodla tedy až třetí perioda. Salzburg šel v závěru do tří, a přestože dvojnásobnou výhodou hosté pohrdli, v té klasické už udeřili. Na konci kombinace stál Vala. Dukla si výhru vzít nenechala. Střelou do odkryté branky ji pojistil Brož.

„Ten zápas byl takový bojovný z obou stran, a i když jsme ho vyhráli na střely, tak bych řekl, že oni měli trochu větší šance a byli nebezpečnější. Nám ale zachytal výborně gólman,“ hodnotí.

Odehráli skvělý zápas

Ke třem bodům si jeho svěřenci připsali ještě i ten bonusový. Na konci prodloužení se o to postaral Juda. „Měli jsme to rozhodnout hned v prvním střídání, měli jsme tam dvě tři tutovky, ale až v posledním střídání se to povedlo. Kluci odehráli, i když nemám to slovo moc rád, skvělý zápas,“ doplňuje.

Sobotní odveta, opět na ledě Salzburgu, skončila ve prospěch domácích. „I když ten herní projev byl podobný jako včera (v pátek – pozn. Red.), tak nám to tam tentokrát nepadalo. Ani se to k nám tolik neodráželo,“ nastiňuje Karel Nekvasil, jehož tým inkasoval v každé třetině jednou, a sám do černého nezacílil. Alespoň v nájezdech získala Dukla bod navíc. „Kluky musím pochválit, že si za tím šli a byli v nájezdech odměněni,“ dodává.

Jihlavský výběr je dvě kola před koncem základní části stále poslední, ale konečně může mít radost i z výsledků. „Z těch posledních osmi kol jsme čtyři zápasy vyhráli v základní hrací době, zvedlo se to, už to není tak hrozné jak na začátku. Je to trošičku klidnější než před tím,“ uzavírá Nekvasil.