Extraligový výběr Jihlavy zastihla na začátku roku nepříjemnost, se kterou se nepočítalo. Příušnice, které řádily v mládežnických týmech Dukly, rozbily nejen herní, ale i tréninkový harmonogram trenéra Karla Nekvasila. Zdraví hokejisté se sice zapojili do tréninků v Pelhřimově, Humpolci, nebo i Brně, ale kontakts celým týmem scházel. „Je dobře, že se kluci udržovali a byli alespoň pohybu, ale ten týmový trénink bude chybět,“ říkal už minulý týden kouč Dukly.

Dnes odpoledne své svěřence konečně uvidí pohromadě. „Všichni kluci ještě nebudou. Ti, kterým se rozběhly příušnice v plné míře, budou v rekonvalescenci. Akorát budeme mít problém s obránci, těch máme málo. Útočníků bude dvanáct nebo třináct, to je v pohodě,“ nastiňuje Nekvasil.

Junioři měli v dnešním rozpisu hned dva tréninky. „Máme v plánu nakonec jen ten odpolední, ráno nejdeme,“ nastínil trenér, a hned uvedl proč. „Nebude to jednoduché, po těch čtrnácti dnech, kdy jsme byli bez týmového tréninku. Asi to ani nebude vypadat dobře. Musíme začít pozvolna, abychom ty kluky nepřetáhli. Bude to takové jako na začátku sezony, znovu si to musí osahat, takže pondělí a úterý bude takové bruslivé, aby se to zapotilo a sedlo, nic složitého,“ má jasno Nekvasil. „Taktické věci budeme dělat až ve středu a ve čtvrtek,“ dodává.

Po pěti trénincích, které má kouč v plánu, čeká Duklu domácí duel. V pátek hostí vedoucí Plzeň.