EXTRALIGA JUNIORŮ

HR. KRÁLOVÉ – JIHLAVA 2:3p
Úvodní dějství si užila mnohem více Dukla. Do vedení ji poslal Adam, který si najel před branku, kam dostal přesnou přihrávku od Berky, a Bechný se natahoval na jeho pokus marně. Dobrou šanci měl i Vála, ale puk mezi betony hradeckého gólmana nepropasíroval. Za chvíli se musel mít na pozoru i Brož. Hostům se vyplatilo hrát až do poslední minuty. V ní Čermákovu skvělou práci zúročil Kraučuk, takže do kabin odcházela spokojenější Dukla.

Hradec ale hned po příchodu na led dokázal snížit. V početní převaze pálil přesně od modré čáry Lier. Vrátit klid na jihlavské hole mohl Vála, ale před Bechným nepochodil. Hradec byl pak více na puku, ale vyrovnat se mu nepovedlo.

Jihlavě se povedl vstup do závěrečné třetiny, ovšem velká šance Heinricha pojistku nepřinesla. A tak v 52. minutě slavili domácí vyrovnání – Šalda pálil přesně mezi betony Brože. Remízový stav mohli v závěru zápasu změnit hráči Dukly. Po závaru před domácí svatyní ale proklouzal puk jen kousek od brankové čáry. V poslední minutě dostal ještě výhodu trestného střílení Maštera, ale Bechný jeho pokus zlikvidoval.

Rozhodlo se až v prodloužení. Peschout rozhodil svým výpadem hradecké obránce, puku se zmocnil Mejzlík, který s ledovým klidem objel brankáře a střílel do prázdné svatyně.
Branky a nahrávky: 21. Řepík (Lier, Zahradník), 52. Šalda – 12. Adam (Berka, Kadlec), 20. Kraučuk (Čermák, Váňa), 62. Mejzlík (Peschout). Rozhodčí: Veselý – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 9:11, navíc Dvořák (MHK) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 55. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0. Dukla Jihlava: Brož – Pospíchal, Vála, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Hrabaň – Maštera, Heinrich, Mejzlík, Adam, Berka, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk.

PARDUBICE – JIHLAVA 2:1sn
Pardubičtí na začátku párkrát zatopili před brankou Brože. Puk ale za jeho záda dostat nedokázali. Dukla zahrozila ve vlastním oslabení, ale výpad Heinricha a Srnského úvodní trefou zápasu neskončil.

Gólově byla okořeněná až druhá třetina. Východočeši šli do čtyřech, a to se neobešlo bez újmy. Peschout se opřel do puku a Klouček ho posléze lovil z branky. Pardubičtí pak promarnili přesilovou hru, ale po půlhodině hry už se dočkali. K vyrovnání vedla spolupráce Rudyho se skórujícím Rohlíkem.

V posledním dějství měl rozdílový gól na hokejce jihlavský Srnský, ale z blízka si na brankáři Pardubic vylámal zuby. V 54. minutě Dukla přežila trestné střílení, Zadina si na Brože nepřišel. Po chvíli ujel obraně hostující Maštera, ale ani jeho pokus v síti neskončil.

Vítěze neurčilo ani prodloužení, v němž si Pardubice zahrály dokonce dvakrát přesilovku. A tak přišly na řadu nájezdy, a v nich ve třetí sérii rozhodl o bonusovém bodu pro svůj tým domácí Zídek.

Branky a nahrávky: 31. Rohlík (Rudy, Kaut), rozh. náj. Zídek – 23. Peschout (Heinrich, Mejzlík). Rozhodčí: Barek – Laczko, Potůček. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0. Dukla Jihlava: Brož – Hrabaň, Huňáček, Krtek, Srnský, Vála, Váňa – Adam, Berka, Hendrych, Heinrich, Kraučuk, Maštera, Mejzlík, Peschout.

1. Č. Budějovice 18 11 1 2 4 63:39 37
2. Třinec 17 10 2 1 4 73:45 35
3. Kometa Brno 18 11 0 2 5 80:54 35
4. Kladno 17 9 2 1 5 63:54 32
5. Plzeň 17 9 2 0 6 75:64 31
6. Ml. Boleslav 18 9 2 0 7 60:62 31
7. Chomutov 18 8 2 2 6 67:60 30
8. Sparta Praha 19 9 1 1 8 64:60 30