EXTRALIGA ML. DOR.
JIHLAVA – BRNO 3:4sn
V první části se čekalo na branku marně, ale Dukle se v jejím závěru a na začátku té druhé naskytla velká příležitost skórovat. Brno totiž dvakrát faulovalo a domácí měli kratičkou výhodu dvou mužů v poli. Tu sice nevyužili, ale když skočil Kalčík z trestné na led, dokázal překonat Menšík brankáře Vystavěla, a Dukla vedla!

I druhý gól padl v nestandardním počtu hráčů na ledě. Jihlavští ustáli minutové oslabení, poté šel za „katr“ i brněnský hokejista, a ve hře čtyř proti čtyřem se prosadil Polodna – 2:0. Nadějný náskok se ale v závěru druhé části rozplynul. Brňané si díky Masařovi pomohli využitou přesilovkou, vzápětí spražil Duklu vyrovnávací trefou Fajmon.

Volejbalové juniorky KCTM Vysočina (v červeném) včera sehrály vyrovnané zápasy se Šternberkem. První vyhrály 3:2, druhý ztratily stejným poměrem.
Volejbalové juniorky se loučily se základní částí dramaticky

Domácím se ale přece jen povedlo v poslední dvacetiminutovce strhnout vedení zpět na svou stranu. Postaral se o to Menšík. Jenže nadějný výsledek a tříbodový zisk z toho nakonec nebyl. V 58. minutě srovnal Brabenec, a šlo se do prodloužení. V něm mohla Dukla rozhodnout, jenže své šance neproměnila, a tak vítěze určily až nájezdy. A v nich to svěřencům trenéra Petra Svobody nešlo. „V nich jsme propadli na plné čáře,“ uznal kouč, kterému se ale výkon jinak líbil.

„Hráče jsme pochválili za nasazení a bojovnost po celý zápas. Poprvé jsme hráli na čtyři lajny a bylo vidět, že kluci mají energii a snažili se. Odměnou jim byl vedoucí gól. Za stavu 2:0 jsme na chvilku vypadli z role, soupeř přidal a my jsme začali až moc zmatkovat. Kometa nás začala přehrávat a vytěžila z našich zmatků dva góly. Je škoda, že jsme ve třetí třetině neudrželi naše vedení a i v prodloužení jme měli nějaké šance,“ dodává Svoboda.

Branky a nahrávky: 22. Menšík (Brož, Kochrda), 31. Polodna (Zdarsa), 51. Menšík (Jungwirth, Kochrda) – 37. Masař (Bartes, Kos), 38. Fajmon (Bartes, Vyroubal), 58. Brabenec (Masař, Holcman), rozh. náj. Vyroubal. Rozhodčí: S. Mertl – J. Mertl, Samuel. Vyloučení: 4:5, navíc Žák a Furch (oba KOM) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 77. Střely na branku: 19:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4. Dukla Jihlava: Krejčí – Mikeš, Broža, Sapík, Brož, Moravec, Růžička, Vranka – Jungwirth, Dýcková, Zdarsa, Melenovský, Machovský, Pigl, Menšík, Pavelec, Havel, Kochrda, Polodna.

1. Kometa Brno 31 15 4 2 10 117:98 55
2. H. Brod 30 14 2 2 12 109:99 48
3. Pardubice 30 10 2 4 14 92:98 38
4. Žďár n. S. 30 9 2 2 17 83:116 33
5. JIHLAVA 27 9 1 3 14 81:95 32
6. Letňany 30 2 1 3 24 63:144 11

V pátek schytali dorostenci Dukly (ve žlutém) pořádný výprask od Sparty, na jejím ledě prohráli 1:7. Ovšem hned v sobotu neinkasovali ani jednou a Liberci navíc dali  sedm branek!