Horákům vyšla parádně první polovina duelu. Jejich současný kanonýr Ladislav Bittner využil dvě přesilové hry, čímž završil svůj účet na pět branek v posledních třech duelech, a jeho tým měl po první třetině dvoubrankový náskok.

V úvodu druhé části Dukla pohrdla několika tutovkami na snížení stavu (Skořepa, Anděl), za což byla náležitě potrestána brankou Nedvídka – 4:1.

Na zdánlivě hladkou cestu za druhým skalpem rivala v řadě ale začal klást překážky hostující centr Fronk, který deset minut před druhou pauzou snížil. A doslova tím polil spoluhráče živou vodou.

Jenže koncovka Jihlavy v této sezoně… Darmo mluvit! Z přehršle šancí v závěrečném dějství se ujal jen Pekrův bekhend, takže domácí přece jenom alespoň těsné vítězství nakonec uhájili.

TŘEBÍČ – JIHLAVA 4:3
Branky a nahrávky: 7. Šťovíček (Nedvídek, Laš), 14. Bittner (Nedvídek, Szathmáry), 17. Bittner (Szathmáry), 28. Nedvídek (Nedbal, Šťovíček) – 14. Pekr (Piegl, Poletín), 40. Fronk (Čachotský, Illéš), 42. Pekr (Anděl, Poletín). Rozhodčí: Skopal, Koziol – Otáhal, Kučera. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Třetiny: 3:1, 1:1, 0:1.
Třebíč: Svoboda - Szathmáry, Nedbal, Čejka, Glover, Kowalczyk, Hort, Jenáček – Laš, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, Kratochvíl – Malec, Král, Havránek – Podlaha, Václavek, Ferda.
Jihlava: J. Brož - Pohl, Staněk, Piegl, Kolář, Půža, Holý – Čachotský, Fronk, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – V. Brož, Skořepa, Zeman – Hrala, Lichanec, Harkabus.