V Benátkách nad Jizerou si hosté z Třebíče nepohlídali vstup do první i druhé části. Vždy pouhé dvě minuty a kousek stačilo domácím k tomu, aby udeřili. Po rychlé kombinace to byl jako první Šafařovský, na 2:0 zvýšil v úvodu prostředního dějství Dlouhý, který zametl v přesilovce puk do odkryté branky.

Horácká Slavia se ale může spolehnout na střeleckou pohodu Ladislav Bittner. Kanonýr bílých hvězd to prostě v předbrankovém prostoru umí, a přestože branka na 1:2 nebyla z těch nejkrásnějších, potěšila. Ovšem i domácí dali slepený gól, kterým je Čederle poslal zpět do dvoubrankového trháku.

Ani to ale Benátkám k výhře nestačilo. V závěrečné dvacetiminutovce je poslal zpět do hry obránce Böhm, který udělal hrubku ve vlastní třetině a po Šťovíčkově vybídnutí se opět prosadil zblízka zakončující Bittner. Hosté vycítili šanci a k bodovému zisku je přiblížila znovu skvělá práce v předbrankovém prostoru. Po závaru vyrovnal Psota.

Šlo se do prodloužení, které trvalo jen chvíli. Ferda postrčil puk do jízdy Šťovíčkovi, který se zbavil beka a ukázkovým bekhendovým blafákem zařídil Horácké Slavii cenný bod navíc.

Chance liga
BENÁTKY N. J. - TŘEBÍČ 3:4P
Branky a nahrávky: 3. Šafařovský (Jansa, Wiencek), 23. Dlouhý (Šír, Najman), 33. Čederle (Hujer, Pabiška) – 27. Bittner (Psota, Krliš), 45. Bittner (Šťovíček), 54. Psota, 62. Šťovíček (Ferda). Rozhodčí: Souček, Zavřel – Hnát, Podrazil. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Třetiny 1:0, 2:1, 0:2. Benátky n. J.: Žajdlík – Kunst, Cibulka, Aubrecht, Böhm, Kovář, Kollert, Hampl – Dlouhý, Najman, Šír – Pabiška, Čederle, Hujer – Šafařovský, Jansa, Wiencek – Křepelka, Strnad, Vomáčka. Třebíč: Jekel – Furch, Kowalczyk, Stehlík, Chalupa, Nedbal, Tejnor, Vodička – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Oščádal, Křehlík, Kořenek.