Vrátil se. Ve středečním duelu Jihlavy s Kadaní se představil nově i útočník domácích Petr Haluza. Ten přišel začátkem týdne na hostování do konce sezony z královéhradeckého Mountfieldu. Jeho obnovená premiéra v červenožlutém dresu Dukly byla vítězná.

Haluza působil v Dukle už v sezoně 2009/2010, kdy v ní hostoval z Olomouce. Po utkání přiznal, že návrat do Jihlavy přivítal. „Moc jsem se sem těšil. Když jsem do Jihlavy jel, měl jsem příjemné pocity. Předtím jsem tady byl dva měsíce a pamatuji si, že tady byla super parta."

Máte za sebou první letošní zápas za Duklu, jak jste viděl vítězné utkání s Kadaní?
Měli jsme vydařený začátek utkání, kdy nám to tam napadalo. Postupem času jsme ale polevili a nehráli jsme úplně dobře. Za stavu 5:0 nás tam několikrát přečíslili, což by se nemělo stávat. Na bránění budeme muset ještě zapracovat.

S vítěznou premiérou můžete být spokojen, ale mohl jste si ji vyšperkovat i vstřelenou brankou…
(směje se) Nějaké příležitosti tam byly, ale nezadařilo se mi. Snad to tam spadne příští zápas.

Nastoupil jste v prvním útoku vedle Tomáše Čachotského a Adama Zemana, jak jste si rozumněli?
Ještě se musíme určitě sehrát, byl to náš první zápas. Největší problémy jsme měli s přechodem do útočné třetiny, musíme se pořádně domluvit, jak to budeme v příštích zápasech hrát.

Dukla si vás vyhlédla i z toho důvodu, že její sestava je zdecimovaná zraněními a nemocemi. V důsledku i třikrát v řadě prohrála. Nebál jste se případné nálepky spasitele a velkých očekávání?
V případě, že někam přicházíte jako posila, tak s tím musíte počítat. V podstatě ať bych přišel kamkoliv, očekávaly by se ode mě body. Spasitelem určitě nejsem, Dukla má sice nyní hodně zraněných, ale až bude mančaft pohromadě, budeme velmi silným týmem. Budou tady tři vyrovnané útoky, to bude hodně dobře.

S jakým cílem jste do Jihlavy přišel?
Určitě hrát co nejdéle. Jak jsem říkal, Dukla má silný tým, který má potenciál postoupit hodně daleko.