Litvínov si naopak po výhře 1:0, kterou zařídil přesilovkovou trefou Sörvik, znovu o trochu vylepšil psychiku před rozhodující fází sezony.

Domácí vstoupili do utkání bez čtveřice tradičních opor (Čachotský, Zeman, Suchánek, Zdráhal), a i když byli od začátku o poznání aktivnější, šancí si vytvořili poskrovnu.

První čtvrtfinálové utkání mezi BK Havlíčkův Brod a HC Děčín.
Žďár i Brod v domácím prostředí nezaváhaly

Za zmínku jen Jiránkovo sólo z poloviny hrací plochy a nedůrazná střela de la Roseho při přesilovce, obě příležitosti však spolehlivě kryl litvínovský gólman Kantor. Stejně jako v závěru třetiny pokus Diviše z bezprostřední blízkosti. To Severočeši na druhé straně kromě jednoho závaru nevymysleli před Škarkem vůbec nic.

Zlepšení kvality se prořídlé a nezvykle tiché jihlavské ochozy nedočkaly ani po první pauze. Naopak, už tak poklidné tempo hry ještě více opadlo. Až v polovině zápasu Anděl našel mezi kruhy Straku, který však pálil jen do Kantorovy náruče, stejně jako následně Půza z levého kruhu. „Nemůžeme být spokojeni,“ netajil po utkání jihlavský kouč Petr Vlk. „Sice se potýkáme se s marodkou, ale když netrefíme branku, tak nemůžeme vyhrát.“

Pukličtí ovládli domácí turnaj

Za svoji neschopnost vstřelit branku byla totiž Dukla zákonitě potrestána. V přesilovce propálil vše od modré Sorvik a do té doby zcela neškodní hosté šli do vedení - 0:1.

Závěrečná část nabídla jen pokračování nudné podívané. Jihlavané se dál trápili, hosté nikam nespěchali a zaslouženě dovedli zápas k vítěznému konci. „Stále to ještě od nás nebyl optimální výkon, ale podařilo se nám zvítězit za tři body, což je pro nás nejdůležitější,“ lakonicky zhodnotil zápas hostující asistent Roman Skuhrovec.

Hráči Dukly nepoznali již sto třicet čtyři minuty radost ze vstřelené branky a při současné výhře Chomutova získali definitivní jistotu barážové účasti.

JIHLAVA - LITVÍNOV 0:1

Branky a nahrávky: 38. Sörvik (Lukeš, Jurčík). Rozhodčí: Kika, Kubičík - Hlavatý, Hanzlík. Vyloučení: 2:4, navíc Hubáček 5 min. a DU - Čutta 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2 148. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0.

Jihlava: Škarek - de la Rose, Šidlík, Stříteský, Bryhnisveen, Kajínek, Váňa, Půža - Straka, Skořepa, Anděl - Čermák, Rys, Jiránek - Žálčík, Hubáček, Seman - Rabbit, Hamill, Diviš.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Šesták, Čutta, Baránek, Sklenička, Frolo, Doudera - Černý, Mikúš, Lukeš - Růžička, Řehoř, Trávníček - Jícha, Šimeček, Jurčík - Jánský, Hanzl, Matoušek.