Kladenský Jiří Burger uznal, že soupeř zvolil dobrou taktiku. „První třetina byla z naší strany špatná, bez pohybu, bez důrazu. Ve druhé, co jsme dali šťastný gól na 1:2, jsme se zlepšili, a od té doby jsme se tlačili do útoku, ale další góly jsme nedali. Jihlava čekala na brejky a z protiútoků utkání rozhodla,“ hodnotil jeden z trenérů.

Tomu se samozřejmě vývoj finále nezamlouvá. „Jsme zklamaní, prohráváme 0:2, ale zbraně neskládáme a pojedeme si do Jihlavy pro vítězství,“ dodal bojovně trenér Kladna.

Jihlavský protějšek Viktor Ujčík si naopak po utkání dotazy reportérů mohl užívat. „V dnešním zápase jsme předvedli podstatně lepší výkon než v tom včerejším. Kluci pochopili, že náš soupeř je z masa a kostí a je k poražení. Včera (v sobotu – pozn. autora) jsme měli jsme moc velký respekt. Určitě ne zbytečný, protože ten respekt je naprosto zasloužený. Kladno má skvělý tým a obrovskou sílu,“ říkal. „Víme, že domácí zápasy budou hrozně těžké. Musíme se na to připravit a pokusit se pokračovat v sérii úspěšně,“ dodal.