V posledních dvou utkáních jste získali pět bodů, a tím si zajistili vedoucí místo po základní části, to je asi skvělý pocit.
Je to skvělý pocit, ale je to zároveň i závazek, abychom v tom pokračovali dál. A je to dobře, protože soupeři proti nám nastoupí minimálně s nějakým respektem. A já doufám, že budeme pokračovat ve vítězné sérii co nejdéle.

Vaše pozice lídra je ale trochu i nečekaná, nebo to byl plán?
My s tím začali koketovat před třemi týdny, kdy jsme si říkali, že by se to mohlo povést. Nakonec se to podařilo. Ale hlavní cíl byl postoupit do té lepší skupiny. Bylo nám vlastně jedno, ze které pozice. Ale když byla možnost hrát o nejvyšší příčky, tak jsme za to byli rádi.

Čím to bylo, že se tak dařilo a vy jste skupinu vyhráli?
Určitě musím zmínit výkony obou brankářů. A starší hráči ročníku 99 perfektně tým táhli. Měli jsme tam i celkem dost utkání, ve kterých se k nám přiklonilo štěstí. Zvládali jsme i nájezdy a prodloužení, to byly ty body navíc.

Byli jste navíc nejúspěšnějším celkem ze všech tří skupin. To určitě polichotí.
Je to taková pochvala. Doufám, že nám to nestoupne do hlavy, že budeme pracovat jako doteď.

Musíte hráče trochu krotit, aby zůstali na zemi, že je teď čekají jen samá těžká utkání?
My je museli krotit pořád. Bylo tam dost utkání, ve kterých jsme vedli o několik gólů a nakonec se museli ještě bát, protože to skončilo těsně. Jsou to mladí kluci, to podcenění tam je, a tuhle informaci od nás stále dostávají.

Úspěchem v základní skupině jste si zajistili předčasně play-off. Teď vás tedy čeká nadstavba, v níž si budete budovat co nejlepší umístění pro vyřazovací část.
Myslím si, že pro play-off je to jedině dobře. Minulou sezonu jsme do něj postoupili z té horší skupiny, a to se pak potkáte s těmi čtyřmi nejlepšími celky. Navíc v téhle skupině jsou daleko náročnější a rychlejší zápasy. To jsme minule nezachytili, a proto jsme vypadli tak brzy. Proto jsem teď rád, že budeme hrát tu lepší skupinu, bude to určitě výhoda.

Jaký máte další cíl? Pošilháváte třeba i po titulu?
Teď momentálně určitě ne. Je to strašně daleko. Já si myslím, že teď to není tak důležité, kolikátí skončíme. Zatím ani nemáme srovnání, jací jsou soupeři z jiných skupin. Důležité je až play-off. Hlavní bude, abychom byli kompletní a měli kam sáhnout.

Nadstavbovou skupinu zahajujete doma zápasy s Libercem a Českými Budějovicemi. Už se na tu konfrontaci s jinými mančafty těšíte?
Těšíme se. My je známe z loňska, kdy jsme s nimi hráli v základní skupině. Uvidíme, jaká tam bude kvalita. Bude to taková vstupní informace, jak na tom vlastně jsme.

V posledních dvou utkáních jste měl problémy se složením týmu. Jaká bude vůbec sestava?
Kluci se pomalu uzdravují, měli bychom mít asi čtrnáct hráčů. Ale určitě to budeme muset zespoda doplnit. Na sobotu budeme dávat hráče juniorce, takže kompletní nebudeme. Ale i posledně se to povedlo, takže se toho nebojím. Alespoň se semkli.

Cíl je asi jasný, zahájit tuto část vítězně.
Určitě bychom to chtěli zvládnout a uhrát co nejlepší výsledky. Možná přijde i někdo, kdo se ještě podívat nebyl. Přijedou silní soupeři, tak třeba to přiláká do hlediště více lidí.