Někdy bývá sport nespravedlivý, ale pokud by to nyní platilo v nejvyšší hokejové soutěži juniorů, jihlavský výběr by se určitě nezlobil. Outsider soutěže, který v základní části nasbíral nejméně bodů ze všech, si totiž v nadstavbové skupině O superpohár DHL dělá zálusk na účast v play-off.

Průběžná tabulka nadstavby

1. Olomouc 5 3 1 0 1 21:15 11
2. JIHLAVA 5 2 1 1 1 19:18 9
3. Třinec 5 1 2 1 1 20:15 8
4. Hr. Králové 4 1 0 2 1 12:16 5
5. Liberec 5 0 1 1 3 17:25 3

I to umožňují pravidla této soutěže. „My se bavili s trenéry z Hradce, kteří základní část vyhráli, a byli zklamaní z tohoto systému,“ poukazuje kouč Dukly Štěpán Moravec na to, že velký favorit a lídr prvního dějství může skončit mimo nejlepší osmičku.

„Je to opravdu o hlavách, které dělají třeba šedesát procent výkonu. To má teď Hradec, kterému nevyšly první dva zápasy, a ti kluci si přestali věřit. I my jsme si tím prošli, když jsme nechytili začátek základní části. Hráči měli najednou v hlavě to, že budou poslední, a už to tak nešlo. Teď ale přišla nová motivace a my budeme doufat, že kluci mají hlavu nastavenou dobře,“ přeje si trenér Jihlavy.

Ta má před sebou poslední tři zápasy, ten nejbližší zítra v Liberci, který je se třemi body poslední, kdežto Jihlava s devíti druhá. „Ale oni o víkendu zabrali s Třincem, odehráli slušné utkání. Je vidět, že to nevzdali a jde jim o prestiž,“ varuje Moravec, že body zadarmo jeho tým na severu Čech nedostane.

„Každý bod, který ztratíme, tak může rozhodnout. Podle mě rozhodne až poslední zápas s Hradcem,“ myslí si kouč, jehož tým se v sobotu doma střetne s Třincem.

„Na to čtvrtfinále může sáhnout kdokoliv, a já věřím, že to budeme my,“ dodává.