Dukla se v souboji s prvoligovým soupeřem radovala z výhry 5:3. „Myslím, že utkání splnilo účel a mělo mistrovské parametry. Brodští k němu přistoupili možná prestižněji, chtěli se ukázat. My jsme ale měli navrch v bruslení a důrazu,“ chválí své svěřence František Zeman.

Jihlavský kouč si je vědom, že se hráči budou v extralize rozkoukávat, po úspěšné přípravě však svým „ovečkám“ věří. „Jsem přesvědčen, že jsme na sezonu připraveni. Samozřejmě se vše ukáže teprve v zápasech, ale určitě chceme předvádět atraktivní celoplošný hokej, podložený bruslením a agresivitou,“ říká Zeman.

Záleží jen na hráčích

Podle něj záleží jenom na hráčích, jak ke svým úkolům přistoupí. „Poslední utkání nám ukázalo, že máme na to být ostatním rovnocenným soupeřem,“ zdůrazňuje trenér dorostenců Dukly, který se zdráhá tipovat umístění týmu v blížící se sezoně.

Za úspěch by považoval postup do play off. „Musíme se na to koukat střízlivě. Naše síla je ve vyrovnanosti kádru. Věřím, že i v novém ročníku budeme předvádět stejně kolektivní výkony jako vloni, kdy jsme postup do extraligy vybojovali,“ doufá Zeman.

Sezona začíná pro jihlavské dorostence už v sobotu, kdy na Horáckém zimním stadionu přivítají od 16 hodin stejně staré hokejisty Karlových Varů.

HAVL. BROD - JIHLAVA 3:5

Branky Jihlavy: 8. Malec, 15. a 56. Vysloužil, 25. Zeman, 57. Brychta. Třetiny: 0:2, 1:1, 2:2.
Jihlava: Klimeš (41. Šťastný) – Cirhán, Musil - Kolda, Kvasnička - Randa, Štrunc – Malec (41. Musil), Matějka, Kuřítko – Pěška, Zeman, Vysloužil - Polcar, Zídek, Brychta.