Konečně góly

„Jsem maximálně spokojen, i když já jsem ten typ, který se raduje tak do pondělí, do úterý. Potom už přemýšlím o dalším zápase. V šesté minutě jsme vedli 2:0 a nedali soupeři šanci. Byla tam samozřejmě i hlušší místa, když ale po padesáti minutách vedete 4:1, lehce ztratíte koncentraci,“ hodnotí víkendové představení předseda klubu Jindřich Skočdopole.

Největší výhodou fotbalistů Polné oproti Vrchovině byla zkušenost. Hosté doplatili na neostřílenost svého mladého mužstva. Ten za domácím nejvíce pokulhával v defenzivní části.

„Dali jsme sice čtyři branky, ale klidně jich mohlo být i sedm. Naší výhodou je mužstvo, ve kterém je šestnáct hráčů, kteří mohou kdykoliv zaskočit a na výkonu by to nemělo být znát, což je v dlouhé sezoně velikou výhodou. Stát se může kdykoliv cokoliv – zranění, pracovní nebo vysokoškolské povinnosti,“ říká Skočdopole.

Jeho tým se zatím vyhřívá na třetí příčce tabulky, když ze třech zápasů má šest bodů. Na vlastním hřišti navíc ještě nezaváhal. „Snažíme se hrát kombinačně a konečně jsme se trochu rozstříleli. Dali jsme dokonce i gól zdálky. A to nejdůležitější: takhle bojovný výkon musíme podávat, ať už hrajeme venku nebo doma,“ zdůrazňuje šéf klubu.

Anglický týden

Teď však Polnou čeká náročný program. Krajský přebor má před sebou anglický týden. Polenští se v sobotu představí v Pacově, ve středu hostí Velkou Bíteš a příští sobotu Pelhřimov.

Zejména zápas na hřišti Pacova dělá Skočdopolemu největší starosti. „Viděl jsem ho v souboji s Vrchovinou a předváděl vynikající hru. Jeho hráči Koller s Kolacím – to jsou páni fotbalisti,“ vysekl poklonu nejbližšímu soupeři. „Po těchto třech kolech se teprve uvidí, jak na tom kdo v tabulce opravdu je.“