Jihlavští jsou tak díky výhře pouhé tři body za svým sobotním soupeřem a navíc mají zápas k dobru.

„Samozřejmě se mi díky vítězství hodnotí tento zápas velmi dobře,“ řekl jihlavský asistent Patrik Augusta.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, hráli jsme dobře zezadu a nepouštěli jsme soupeře mimo přesilovek k žádným vyloženým šancím,“ dodal.

Žlutočervení měli opravdu vynikající start. Už v sedmé minutě se totiž prosadil sedmnáctiletý centr prvního útoku Adam Zeman.

Horácká Slavia se poté snažila o vyrovnání, ale nedokázala využít ani jednu z nabídnutých přesilových her. Citelně jí scházel především Lukáš Nahodil, který před zápasem onemocněl.

„V některých utkáních přesilovky vycházejí, v jiných ne. Dva dny před zápasem jsme trénovali přesilovky přes Nahodila, který se utkání nakonec nezúčastnil. Den neměl ani Dolníček, který přesilovky hraje ve druhé lajně, a proto jsme je dnes hráli tak křečovitě,“ nebyl spokojen s přesilovými hrami třebíčský trenér Jaromír Šindel.

Dukla šla do dvoubrankového vedení dvě vteřiny před koncem první třetiny zásluhou Daniela Hodka, který svou střelou překvapil Lva. Právě tato branka měla podle Šindela rozhodující vliv na další vývoj zápasu.

„Druhá branka utkání rozhodla. Dvě vteřiny před koncem bychom takový gól neměli dostat. Jeden hráč najel mezi tři bránící, mohl vystřelit, navíc si to Lev nešťastně srazil do brány,“ komentoval situaci před druhou brankou kouč Horácké Slavie.

Na začátku druhé části navíc přidala Jihlava třetí branku a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Ovšem ve třetí dvacetiminutovce se Třebíč dokázala neuvěřitelně zvednout a během dvou minut díky Burianovi a Lašovi utkání zdramatizovala.

Trenéři Dukly si tak byli nuceni vzít oddechový čas. „Zdálo se nám, že jsme po prvním obdrženém gólu ustoupili od bránění středního pásma a dělali jsme zbytečné chyby. Spíš to bylo kvůli uklidnění situace,“ vysvětlit důvod oddechového času Augusta.

Poté se výkon jihlavských hráčů zlepšil a definitivní podobu výsledku dal svým druhým gólem v utkání Hodek.

„Na začátku třetí třetiny nám při naší přesilovce ujeli a díky druhé brance z toho udělali zápas. Naštěstí jsme ještě zabojovali a nakonec zápas dovedli do vítězného konce,“ měl radost z výkonu svých svěřenců asistent trenéra Mejzlíka.