„Je to pro nás velká motivace, chceme získat tři body. Ale budu se opakovat, do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát,“ hlásí jihlavský asistent Patrik Augusta.

Žlutočervení se také pokusí udobřit fanoušky, kteří po prohraném zápase s Hradcem Králové dali pořádně najevo svou nespokojenost.

„Fanoušci mají právo ukázat nespokojenost po prohraném zápase. My se ale snažíme doma vyhrávat a každý zápas se o to pokoušíme. Máme skvělé domácí publikum a chceme vyhrávat jak pro něj, tak pro nás,“ říká Augusta.

Přestože se Šumperk nachází na dně tabulky, jihlavský trenér ví, že Duklu nečeká nic jednoduchého.

„Jednoznačně to bude boj. Šumperk hraje o přežití, o každý bod. Vědí, že jdou do baráže, a proto budou bojovat. Určitě se pokusí o dobrou obranu a soupeři, kteří v Jihlavě tohle předvedli, nám dělali letos velké problémy,“ přemýšlí asistent trenéra Mejzlíka.

„My musíme hrát trpělivě, bez chyb a pokusit se vstřelit brzo gól,“ dodává.

V jihlavské sestavě by se znovu mohli objevit Bakus a Chvátal. K dispozici už je také Milan Takáč. Na marodce by tak měl zůstat pouze Jaroslav Mareš.

„Bakus trénoval, ale uvidíme, jak se bude cítit po rozbruslení. Marek Chvátal začal lehce trénovat, ale bude záležet na něm, jak se bude cítit před zápasem. Takáč se vrátí do sestavy, ale Mareš přestože s námi trénoval, do utkání nezasáhne,“ komentuje situaci Augusta.